آغازفعالیت در امر استاندارد سازی در زندانهای استان قم

تهامی مدیرکل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی قم در معیت صفایی رئیس اداره  ارزیابی عملکرد بازرسی و پاسخگویی به شکایات استان به منظور ایجاد تعامل و همکاری با مدیرکل اداره استاندارد استان قم دیدار و گفتگو نمودند.

در بخش آغازین این دیدار تهامی با بیان اینکه مقوله کیفیت و استاندارد سنگ زیربنای تمام امورات است، افزود:  چون استاندارد سازی هم نقشه راه وهم قابل ارزیابی و هم معیار مقایسه و ترازوی سنجش سطح فعالیت هاست ازجمله مسائلی ایست که باید با حساسیت ویژه به آن بپردازیم .

تهامی با اشاره به زیرساخت ها و فضای مناسب برای فعالیت های  آموزشی ، اشتغال و حرفه آموزی ، خدمات رفاهی  در زندانهای استان اظهار کرد : هر چه استاندارد قویتر باشد در واقع خدمات رسانی قویتر خواهد بود لذا بخش های مختلف زندانهای استان با بهره مندی از داشته های خود این پتانسیل را دارند تا بتوانند با فراهم کردن شرایط لازم و عملیاتی کردن کار، گام مهمی در استانداردسازی بردارند.

تهامی ابراز داشتند یک مورد اساسی که اصل موضوع است و نیاز هست در جامعه ما به آن پرداخته شود، فرهنگ ترویج استاندارد است و مطالبه ملی همه ماست که در راستای استانداردسازی در سطح جامعه فعالیت کنیم. و از آن جایی بخشی از کار استاندارد فرهنگ سازی است، بدین منظور خواهانیم  دوره های آموزشی مورد نیاز در اداره کل زندانهای استان  با حضور کارشناسان خبره اداره استاندارد جهت آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ استاندارد برگزار شود.

مجید آوری مهر مدیر کل استاندارد استان قم با اشاره به اینکه وقتی یک مدیر به این اعتقاد میرسد که در چهار چوب استاندارد کارکند قابل تقدیراست  بر استمرار این دیدارها برای بهبود روند تعاملات بین سازمانی تاکید کرد و گفت: همه انسانها ذاتا طالب سلامتی هستند و مایلند ایمن زندگی کنند، در دنیای کنونی این وظیفه بر عهده سازمان ملی استاندارد ایران است لذا ما بر اساس قانون عمل می کنیم و نظارت ما برای تامین سلامت آحاد جامعه است .

آوری با بیان اینکه در راستای افزایش پوشش استاندارد برای محصولات نیاز به همت و تفکر جمعی است و می بایست استانداردها جلوتر از تولید و صنعت حرکت کنند همچنین برون سپاری خدمات در پیشبرد اهداف استاندارد نقش موثری خواهد داشت افزود:  استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در استان یکی از مهم ترین مسائلی است که مسئولان باید با حساسیت و توجه ویژه به آن بپردازند.

آوری با اعلام رضایت از تعاملات سازنده و وجود زیرساخت ها در اداره کل زندانهای استان بدلیل بررسی های قبلی تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته، اداره کل زندانهای استان می تواند با اعطای مجوزهای لازم از این اداره رسما فعالیت خود را در امر استانداردسازی آغاز کند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*