از در و دیوار زندانهای قم ندای آموزش به گوش میرسد که این امر در هیچ جایی قابل تصورنیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قم : همزمان با میلاد با سعادت زینب کبری  (س) مراسم بزرگداشت  و شکرگذاری باسوادشدن مددجویان زندانهای قم باحضور حجت الاسلام قاسمی نیا معاونت نهضت سوادآموزی آموزش پرورش استان ، حجت الاسلام تهامی مدیرکل زندانهای استان  و مسئولین ستادی واداری بامشارکت مددجویان در مجتمع فرهنگی زندان قم برگزار شد .

حجت الاسلام تهامی مدیرکل زندانهای استان ضمن تبریک به مناسبت میلاد باسعادت  حضرت زینب (س) و روز پرستاروخوش آمدگویی خدمت جالسین افزود: خوشحالیم که در این روز عزیزبه پاسداشت چهلمین سال تاسیس نهضت سوادآموزی شاهد به ثمر نشستن تلاش چهل ساله نهضت سوادآموزی هستیم واکنون جشن شکر گذاری باسواد شدن مددجویان زندان قم را نظاره گریم

وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه بانهضت سوادآموزی در زمان شهید لاجوردی رحمت الله علیه منعقد شده و قبلا بیش از نیمی از زندانیان بیسواد بودن اما حالا در استان قم نیم در صد زندانیان بیسواد هستندخاطر نشان کرد به لطف خدا شرایط فراهم شده که در صورت اهتمام مددجویان این درصد را به صفر میرسانیم.

ایشان با بیان اینکه حضور بیسوادان در کلاسهای سوادآموزی جزء برنامه های الزام آور فرهنگی میباشد افزود: ما فراتر از سواد آموزی  با نهضت سوادآموزی تعامل وبرنامه داریم .چون ۷۲ درصداز واجدین شرایط کمتر از دیپلم دارندپیگیریم که با قانونی کردن دوره های تحکیم سواد آموزی  مشکلات مرتفع شود. البته مددجویان واقف باشند یک بخش وظیفه سازمان یک بخش همکاری نهضت سواد آموزی وبخش اساسی این حرکت مشارکت مددجویان را می طلبدو آن عده از زندانیان که شرایط آموزش یاری و توان تدریس داریددر دورهای آموزش یاری شرکت و با اعطاء مدرک به عنوان آموزش یار به بیسوادان آموزش دهید.

ایشان افزودند: در زمان جنگ تحمیلی اسرای ما در اردوگا ه های عراق به دلیل منع بودن هر نوع آموزشی ، با اراده ای که داشتند موانع را جهت با سواد شدن و قران آموزی برطرف وگاها به نقل از اسرا باناخن روی خاک های باغچه می نوشتن و در این شرایط سخت خیلی از اسرا حافظ قرآن شدند. اما الحمدالله به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در زندانهای قم بستر آموزش فراهم است و هر مددجویی بخواهد در هر سطحی ارتقا یابد  می تواند ازاین فرصت ها استفاده کند

در ادامه  حجت الاسلام قاسمی نیا معاونت سوادآموزی آموزش وپرورش استان ضمن تبریک زادروز باسعادت حضرت زینب (س) افزود ازنعمات استان قم وجود مدیرکل باسوابق ارزنده ی کشوری دغده مند ودلسوز که فراتر از شرح وظایف در رأس امور زندانها استان باعث شده از درو دیوار زندان ندای آموزش به گوش برسد که این امر در هیچ جایی قابل تصورنیست .

گفتنی است  در این جشن با شکوه گروه هنری (تئاتر و سرود) شهید زین الدین  برنامه های شاد ومفرحی را اجرا ودر پایان از تلاش گران سواد آموزی در زندانها تجلیل به عمل آمد.

 

 ِ

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*