استاندار قم به مناسبت هفته قوه قضائیه ، از زندانهای قم بازدید نمودند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم،مهندس صادقی استاندار قم به همراه غضنفری معاون اقتصادی ،سیار فرماندار قم و طباطبایی مدیر کل روابط عمومی استانداری ابتدا در کانون اصلاح و تربیت قم حضور یافته و پس از تشریفات نظامی و عرض خیر مقدم توسط مدیرکل زندانهای استان قم ، از قسمتهای مختلف آن مرکز بازدید به عمل آوردند. مهندس صادقی،  ضمن بازدید از آشپزخانه طبخ غذای زندانها ، سالن ورزشی ، کارگاه های اشتغال و واحد اصلاح و تربیت ، با نثار گل به تمثال شهدای هفتم تیر و شهدای مدافع حرم ، ادای احترام نمودند.

در ادامه ایشان در جمع مددجویان کانون حضور یافته و به صورت چهره به چهره با تعدادی از آنان به گفتگو پرداختند و برای کلیه مددجویان آرزوی آزادی و بازگشت سعادتمندانه به آغوش خانواده را از درگاه الهی مسئلت نمودند.

پس از کانون اصلاح و تربیت ، بازدیدکنندگان  با حضور در زندان مرکزی قم ، از بندهای مختلف ، خصوصا از بند سلامت و بند قرآنی بازدید و گزارشی از نحوه ورود و آموزش مددجویان ، توسط حجه الاسلام تهامی ، مدیر کل زندانهای استان قم به ایشان ارائه گردید.

حجه الاسلام تهامی با تشریح فعالیتهای اشتغال و آموزش زندانیان ، از روند فعالیتهای زندانیان از زمان ورود تا خروج به زندان گزارشی اجمالی ارائه و اظهار داشتند: «مددجویان پس از ورود به زندان ، به بند سلامت هدایت شده و در بدو ورود با حضور مددکار مربوطه و تشکیل پرونده شخصیتی و مددکاری ، مشکلات اولیه آنان پایش و در حد امکان به ایشان خدمات رسانی می گردد. در ادامه طی فرایندی پانزده روزه ، تحت آموزش های اولیه عقیدتی ، قرآنی و ورزشی قرار گرفته و پس از حصول اطمینان از سلامت ایشان ، به سایر بندها هدایت می شوند.» مدیرکل زندانهای قم با ذکر جمله ای از حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند : زندانها را دانشگاه کنید، گفتند : « اداره کل زندانهای قم تمامی تلاش خود را در جهت استفاده مفید از اوقات مددجویان به کار بسته و در صدد برنامه ریزی مفید و تغییر وضعیت مددجویان می باشد و در این مسیر همواره فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را مد نظر دارد».

استاندار قم نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه خدوم اداره کل زندانهای استان قم ، از برنامه های در حال اجرا ابراز رضایت نموده و گفتند: « توجه حداکثری به مددجویان و رفع نیازهای منطقی آنان و خانواده مدجویان ، موجب رضایت خداوند بوده و قطعا اثر وضعی بر جامعه خواهد داشت. چرا که مددجویان نیز شهروندان همین جامعه هستند و با برطرف شدن نیازها و آموزش ایشان، جامعه ای پویا ، سالم و امنی خواهیم داشت».

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*