انعقاد تفاهم نامه کار گروه تخصصی و اصلاحی با نگاه آسیب شناسی جرائم ارتکابی حاصل نشست هم اندیشی مدیرکل زندانهای استان با معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی قم

سیدعلی تهامی مدیرکل زندانهای استان در معیت معاونت سلامت واصلاح وتربیت و سرپرست اداره فرهنگی زندانهای استان با حجت الاسلام سعید روستا آزاد معاونت فرهنگی  تبلیغی  سازمان تبلیغات قم دیدار و گفتگو نمودند .

 در بخش آغازین این دیدار تهامی با اشاره به اینکه قم دیار اهل بیت (ع) ، شهر علم وفقاهت ، مرجعیت و پرچمدار نشر فرهنگ اسلام ناب محمدی می باشد افزود : قم به برکت حرم حضرت معصومه (س) و وجود حوزهای علمیه  و نقش علما و دانشمندان شیعی و عزتی که در این عصر به برکت انقلاب اسلامی ایران و بیانگذار کبیر آن حضرت امام خمینی (ره) پیدا کرده  پرچم دار تشیع در جهان اسلام هست لذا توقعات از قم بالاست.

وی با اشاره به فرموده معمار کبیر انقلاب که بیان داشتند زندانهارا تبدیل به دانشگاه کنید افزود: جهت تحقق فرمایش امام (ره)  با راه اندازی واحد توجیه و آگاه سازی در زندانهای قم بر آنیم برنامه های دانشگاها در حوزه آموزش را در زندانها پیاده سازی و اجرایی نماییم .

تهامی با اشاره به اهمیت والا ونقش بی بدیل اصلاحی و تربیتی روحانیون در زندانها خواستار اعزام مبلغین  توانمند و تأثیر گذار با قدرت جاذبه بالا جهت ارائه مسائل ارشادی و تربیتی در جامعه هدف شد.

وی افزودن : دنبال اجرایی کردن یک الگوی اصلاحی و تربیتی برای اجرای برنامه های فرهنگی بوده و لذا جهت تدوین برنامه های مدون تربیتی و تشکیل کارگروهای اصلاحی و تربیتی و نشست های تخصصی نیازمند یاری تمامی دستگاهای متولی امر تربیت هستیم  .

سعید روستا آزاد معاونت فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات استان ابراز داشتند : پیشگیری از آسیب های اجتماعی وظیفه همگانی است و مشارکت در شناخت آسیب ها و ارائه راه حل های تربیتی و آموزش جهت پیشگیری از آسیب ها حائز اهمیت است ولذا در این راستا تفاه نامه کار گروه تخصصی اصلاحی با نگاه آسیب شناسی جرائم ارتکابی با اداره کل زندانهای استان را منعقد اما یکی از چالش های پیش رو عدم بررسی اثر بخشی موضوع فعالیت هاست  باید برنامه ها پایش شوند ، تا نقاط قوت وضعف شناسایی و جهت رفع کاستی ها چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به اینکه نباید از خانواده های مددجویان غافل شد افزود برای برنامه ریزی و آموزش اقشار آسیب پذیر خصوصا برای زندانیان وخانواده مددجویان ، طلاب توانا و جویای کار داریم و هم می توان از ظرفیت دانشگاه باقرالعلوم برای تدوین مقاله های علمی و برنامه های اثر گذار تربیتی کمک گرفت .

ایشان در پایان افزود : انشالله جهت کمک به مجموعه زندانها از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد و آمادگی.  کامل داریم با اعزام مبلغ و  ارائه بسته های فرهنگی آموزشی و برگزاری مسابقات فرهنگی تربیتی برای خانواده زندانیان مدد رسانی کنیم

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*