ایجاد جوّ روانی مثبت در بین زندانیان زندان قم با حضور قضات دادگاه کیفری ۲ استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم،حجت الاسلام والمسلمین طالبی، رئیس دادگاههای کیفری ۲ استان به همراه جمعی از قضات شعب دادگاههای کیفری از زندان قم بازدید به عمل آورده و دیدار چهره به چهره با بیش از ۱۵۰ نفر از مددجویان داشتند؛ که در این دیدارها مشکلات قضایی مددجویان بررسی و مساعدت ها و راهنمایی های لازم برای رفع و تسهیل در مشکلات قضایی آنها صورت پذیرفت.

حجت الاسلام طالبی در گفت و گو با روابط عمومی زندان قم اظهار داشت، هدف از حضور دسته جمعی قضات که به صورت فصلی صورت می پذیرد را علاوه بر عمل به توصیه ریاست قوه قضائیه مبنی بر دیدار از نزدیک با زندانیان، باعث کاهش تنش، ایجاد جوّ روانی مثبت و آرامش زندانیان دانستند.

در ادامه ایشان ضمن قدردانی و تشکر از تعامل مثبت و سازنده ایجادشده با دستگاه قضایی استان توسط زندان قم ابراز امیدواری نمودند که ادامه برنامه دیدار از زندان به صورت منظم توسط قضات دادگاه های کیفری و همچنین حضور مدیران دفتر شعب در زندان باعث کاهش مشکلات قضایی زندانیان گردیم.

از دیگر تعاملات صورت گرفته می توان به تعیین وقت دادگاههای کیفری، تجمیع اوقات دادرسی و اعزام زندانی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هر هفته اشاره کرد که بستر لازم برای افزایش ضریب امنیتی لازم را نیز فراهم می سازد.

وی افزود ناگفته نماند که بسترسازی و هماهنگی لازم برای حضور جمعی قضات از ۵/۱ماه قبل صورت می گیرد تا در چنین روزی قضات محترم در زندان حضور یابند و موعد رسیدگی به هیچ پرونده ای نیز با چنین روزی تداخل نداشته باشد در حالیکه دادسراها با چنین مشکلی مواجه نبوده و هر روز که اراده نمایند می توانند در زندان حضور یابند.

ایشان از دیگر برنامه های جاری، به حضور تیم دفترداران خبره شعبات اشاره کرد که به جای قضات حضور پیدا کرده و با مددجو به صحبت پرداخته و لوایح را برای صدور حکم به دست قاضی پرونده می رسانند.

وی افزود: در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با افزایش ۴۳درصدی پرونده های کیفری مواجه بودیم ولی با برنامه ریزی های مدون توانستیم با افزایش فقط یک شعبه و تجمیع اوقات دادرسی، به رتبه اول کشوری در رسیدگی به پرونده ها دست یابیم، در ضمن برای اولین بار در کشور منشور شرح وظایف دادگاه های کیفری ۲ را تنظیم و به کار بستیم که صدور رأی را در کمترین زمان و با کمترین معطلی ممکن ساخته است.

مصاحبه حجت الاسلام موسوی با حجت الاسلام طالبی رئیس دادگاههای کیفری ۲ استان

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*