بازدید مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از زندان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با حضور در زندان قم، ضمن دیدار با مدیرکل زندان های استان، از بخش های مختلف زندان، از قبیل: سالن ورزش باستانی زورخانه ای در حین انجام فعالیت های ورزشی باستانی کاران، اداره اشتغال و حرفه آموزی، صنایع دستی و خیاطی و قالیبافی دیدن کردند.

درادامه  بازدید، طیّ نشستی در اتاق مدیر زندان، حجت الاسلام تهامی، مدیرکل زندان های استان ، ضمن خوش آمدگویی و تبریک به مناسبت هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار بهشتی و هفتاد و تن یار باوفایش، در راستای ارتقاء فعالیت های ورزشی در زندان با هدف ایجاد زمینه پویایی و تحرک در نزد زندانیان و کاهش دغدغه های روحی و روانی و تعادل افکار مددجویان، پیشنهادات ذیل را مطرح نمودند:

  • در صورت امکان نماینده تربیت بدنی در زندان جهت ارائه مشاوره های لازم برای برنامه ریزی جامعه هدف مستقر گردد.
  • توسعه ورزش همگانی و اهمیت آن در زندان؛ به دلیل اینکه ورزش های همگانی به امکانات کمتری نیاز دارند و امکان حضور جمع زیادی از زندانیان در این نوع فعالیت ها وجود دارد.
  • به رسمیّت شناختن باشگاه زندان، که در این راستا، خواهان ارائه خدمات لازم از طریق سازمان ورزش و جوانان شدند و افزودند: از آنجایی که ماندگاری ۸۰ درصد زندانیان به مدّت شش ماه به طول می انجامد، سرمایه گذاری سازمان ورزش و جوانان به سود خود سازمان ورزش و جوانان خواهد بود و نیز با توجه به اینکه تعداد زندانیان جوان چشمگیر می باشد، اظهار امیدواری کردند که سازمان ورزش و جوانان ورود پیدا کند و خدمات بیشتری را به زندانیان اختصاص دهد.
  • حجت الاسلام تهامی ابراز داشتند: براساس دستورالعمل اجرایی سازمان زندان ها، زندان موظّف است برای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانیان و در راستای تقویت سلامت جسم و روح این قشر آسیب پذیر در امر ورزش نقش ایفا کند. لذا اداره کل سازمان زندان ها آمادگی لازم را دارد که در فعالیت های ورزشی کشوری و حتی جهانی حضور فعال داشته باشد کما اینکه در حوزه هنر توفیقاتی حاصل شد.

وی افزود: ایجاد نشاط و امید به زندگی در بین زندانیان به عنوان عضوی از جامعه انسانی باید مورد توجه همه مسئولین قرار گیرد. و بر این باورم امکان استفاده از پتانسیل زندانیان در میادین جهانی وجود دارد، لذا طرح تشکیل فدراسیون ورزشی زندانیان جهان را پیشنهاد می کنم.

      در ادامه جلسه، رسول منعم، مدیرکل ورزش و جوانان استان، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و هفته مبارزه با مواد مخدّر، از تلاش مجدّانه و ارزشمند اداره کل زندان های استان در راستای وظایف قانونی خود و اصلاح و تربیت زندانیان در تمامی ابعاد با وجود کمبود منابع و این همه خدمات، شایسته تقدیر و قدردانی دانست.

      منعم افزود: امیدواریم توفیق پیدا کنیم در مسئولیت اجتماعی مشترکی که بین دو دستگاه در جهت کاهش معضلات و ناهنجاری های اجتماعی داریم ورود پیدا کنیم تا بتوانیم در حدّ توان با حمایت مسئولین مربوطه، رشته های فعال شناسایی و هیئت های ورزشی از حیث فنّی بررسی تا بنا به محدودیت های زندان در رشته های مختلف، در زمینه تأمین مربی و داور و… کمک رسانی کنیم.

      مدیرکل ورزش و جوانان در ادامه صحبت های خود جهت خدمت دهی در امر ورزش اعلام آمادگی نمودند و بیان داشتند: جهت حضور نماینده در زندان باید روحیات همکاران شناسایی و به مقتضای شرایط زندان، محدودیت ها بررسی و همکاری لازم به عمل آید.

منعم  راجع به رسمیت شناختن باشگاه تربیت عنوان کردند: اطّلاعات و امکانات باشگاه باید بروز گردد؛ ماهم کمک خواهیم کرد تا بتوانیم از حضور این باشگاه در تمامی عرصه ها استقبال کنیم.

منعم، قول مساعد دادند در صورت آمادگی اداره کل زندان های استان جهت میزبانی کشوری، فضایی که در اختیار سازمان ورزش و جوانان می باشد در اختیار سازمان زندان ها قرار دهد و همچنین در بحث تجهیزات با اولویت سنجی اعلام نیاز گردد و در حدّ توان کمک خواهیم کرد.

وی در پایان از طرح تشکیل فدراسیون زندانیان جهان، استقبال نموده و اظهار امیدواری کردند که ارمغان خوبی برای جامعه ورزش و زندانیان داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*