برگزاری جلسه کارگروه کشوری سیاست گذاری بهداشت در زندانها در استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،جلسه کارگروه کشوری سیاست گذاری بهداشت در زندانها با حضور نیروهای بهداشت و درمان ستاد سازمان و تعدادی از استانها در قم برگزار گردید. در ابتدا حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان قم ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم به حضار و تبریک بمناسبت شرکت گسترده مردم در راهپیمایی  ۲۲ بهمن و  همچنین عرض تسلیت بمناسبت شهادت حضرت زهرا (س) در ابتدا پیشنهادی مبنی بر بازدید از زندانهای استان بعد از جلسه را ارائه نمودند و اعلام داشتند بازدید باعث ارائه نقطه نظرات و رهنمودهای لازم در خصوص  بهبود و ارتقا بهداشت زندانها می شود .  مدیر کل زندان های استان با اشاره به طرح تست پزشکی که به صورت ماهیانه برای کلیه زندانیان در استان قم با مشارکت زندانیان داوطلب انجام می شود ، خواستار استفاده بهینه از ظرفیت ها و امکانات موجود در زندانها بودند . در ادامه پیشنهاد تشکیل اتاق فکر به منظور پیدا کردن راهکارهای مناسب برای بهبود شرایط بهداشتی با استفاده از ظرفیت زندانی ، زندان و ادارات کل را مطرح نمودند . و در پایان ابراز امیدواری نمودند این نشست نتایج مطلوب در جهت پیشبرد و ارتقاء بهداشت و سلامت زندانیان را به همراه داشته باشد .

در ادامه معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل ضمن خوش آمد گویی ، حضور همکاران ستاد سازمان و استان ها را در این جلسه فرصتی مغتنم در احصاء مشکلات و ارائه پیشنهاد و راهکار در جهت پیشبرد و بهبود وضعیت بهداشت زندان ها شمرده و اعلام نمودند علی رغم مشکلات و کمبودهای زیاد در حوزه بهداشت و درمان زندان ها ولی اقدامات مناسب و مؤثر زیادی در این حوزه انجام شده که نتیجه تلاش بی وقفه و زحمات دلسوزانه پرسنل خدوم بهداشت و درمان زندان ها می باشد .

خانم دکتر اورسجی مسئول بهداشت و درمان اداره کل زندانهای استان ضمن خوش آمدگویی اعضاء حاضر در جلسه ، گزارش مختصری از اهم اقدامات بهداشتی از جمله بیمار یابی ، واکسیناسیون ، تست پزشکی ، پخت غذای رژیمی برای بیماران مزمن  ، بهسازی صورت گرفته در خصوص مبارزه با حشرات ، تصفیه فاضلاب ، و غیره ارائه نمودند.

مهندس حبیبی فر کارشناس بهداشت ستاد سازمان و آقای مهندس جلالی کارشناس بهداشت حرفه ای ستاد سازمان به نمایندگی از مدیر کل بهداشت و درمان سازمان ، از استان قم به دلیل قبول میزبانی کارگروه تقدیر و تشکر نمودند . رئیس کارگروه کشوری سیاست گذاری بهداشت زندان ها ، پیرامون موضوع اصلی جلسه« مبارزه با آفات و حشرات »توضیحات لازم را ارئه نموده و در ادامه کلیه اعضاء مشکلات موجود ، نقطه نظرات و تجربیات خود را در خصوص مبارزه با حشرات از جمله ساس مطرح نمودند که مهمترین اصل در مبارزه با این  حشره آموزش بهداشت ،  بهسازی محیط ، نظافت شخصی و عمومی ، توزیع بسته های بهداشتی ، همکاری همه جانبه بازداشتگاههای سطح شهر از جمله مواد مخدر و آگاهی و همگامی مسئولین زندان در امر بهداشت مطرح شد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*