برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی در ایام الله دهه فجر در کانون اصلاح و تربیت قم

در آستانه فرارسیدن چهل ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ‌ محفل انس با قرآن کریم با تلاوت استاد شعاعی و بیان خاطرات، و اجرای برنامه تواشیح قرآنی توسط امیرمهدی شعاعی در محل سالن اجتماعات کانون اصلاح و تربیت قم برگزار شد.

در این محفل باشکوه که با حضور  ریاست کانون اصلاح و تربیت  و کلیه مسئولین واحدهای مختلف همراه بود، قاری بین المللی دکتر علی اصغر شعاعی نیز به تلاوت آیات قرآن و بیان مباحث آموزشی لحن و تجوید قرآن کریم پرداخت.

این استاد قرآن کریم با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی برای ترویج قرآن کریم بیان کرد: برای جذب جوانان و مردم به قرآن کریم باید بسیار دقیق به فرهنگ سازی بپردازیم. شنیدن صدای قرآن کریم باید مردم را به یاد ملکوت و خدا بیندازد اما فرهنگ غلط موجب شده است که مردم غالبا یاد مجلس ختم بیفتند. باید با گنجاندن شیوه های صحیح تبلیغ قرآن در کتب درسی و فیلم های سینمایی و … کاری کنیم تا خاطرات مثبتی از قرآن کریم در ذهن جوانان ما شکل بگیرد.

وی با بیان تجربیات و خاطرات سفر خود به کشورهای اسلامی گفت: مسلمانان در کشورهای اروپایی  بسیار مشتاق به شنیدن آیات قرآن هستند و با وجود نبود استاد قرآن و امکانات قرآنی بیش از ما به تلاوت قرآن اهمیت می دهند. یا در کشور سودان، شرط اعطای مدرک دیپلم حفظ کل قرآن کریم است، و یکی از بالاترین آمار حافظ قرآن کریم راداراست.

این استاد قرآن کریم با تاکید بر نقش خانواده در تربیت فرزند گفت: خانواده مؤثرترین نقش را در تربیت فرزند و تشویق او به قرآن کریم دارد و جای تعجب بسیار دارد که خانواده ها فرزندان خود را به قرآن کریم دعوت نمیکنند اما توقع رشد و تربیت صحیح او را دارند. برای حل این مسئله باید نگرش مردم را عوض کنیم و به قرآن به عنوان کتاب زندگی و هدایتگر نگاه کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*