برگزاری مراسم سوگواری شهادت امام محمد باقر(ع) در بازداشتگاه قم

 همزمان با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت امام محمد باقر(ع)، مراسم سوگواری و عزاداری با حضور  مسئول فرهنگی بازداشتگاه ، و با شرکت پر شور مددجویان هیئت محبان اهل بیت(ع) ، در فضایی روحانی و معنوی با رعایت پروتکل های بهداشتی  در اندرزگاه شهید لاجوردی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم سخنران مجلس حجت الاسلام علی اکبر بیگدلی  ضمن عرض تسلیت این روز به مددجویان ، اظهار کرد: در دوران امام محمدباقر(ع)، گام مهم و به سزايى در راستاى تبيين آراء شيعه برداشته شد.ایشان تصریح کــــرد:  امام محمد باقر (ع) از نظر رفتار و ویژگی های اخلاقی ، آیینه تمام نمای رسول گرامی اسلام (ص) بود .حاکمان ظالم بنـی امیه که تحمل امامان شیعه را نداشتند، این امام را در سال ۱۱۴ ه.ق (در ۵۷ سالگی)و در شهر مدینه به شهادت رساندند. ایشان همچنین اشاره داشتند به اینکه : امام باقر(ع) مانند دیگر امامان شیعه معدن و مخزن فضیلت های بی شمار است، لقب ایشان باقر العلوم است یعنی شکافنده دانش و این لقب به خاطر شخصیت علمی فاخر به ایشان داده شده است، مددجویان با مطالعه شخصیت آن حضرت به جایگاه مهم در مذهب و شریعت پی خواهند برد .

در ادامه این مراسم زمانی مداح اهل بیت (ع)  به مرثیه سرائی و نوحه خوانی پرداخته و مددجویان نیز با سینه زنی و سوگواری ایشان را همراهی کردند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*