برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان با انتقال ضریح مقدس حضرت رقیه سلام الله علیها و سخنرانی مدیر کل زندانهای استان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،  همزمان با شب پنجم محرم الحرام ، شب توبه وبازگشت به فطرت بشری  مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام با حضور مدیر کل برگزار گردید .

در این مراسم که احمدی معاون مالی ، حجت الاسلام صفایی معاون سلامت اصلاح و تربیت و قربانی ریاست اردوگاه حضور داشتند در آغاز آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت سپس حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان به عنوان سخنران مجلس در خصوص ویژگی های انحصاری امام حسین علیه السلام وجایگاه خاص وی در بین دیگر انبیاء وامامان علیهم السلام اشاره ودر طی سخنانی بیان داشتند:

از جایگاه هایی که دعا به اجابت می رسد : ۱ – مجلس عزای امام حسین علیه السلام  ۲- دعا در زیر گنبد امام حسین (ع) ، است زیرا امام معامله ای با خدا کرد که دو طرف داشت معامله امام با خدا این بود که هر چه داشت در طَبَق اخلاص گذاشت و تقدیم معبودش کرد . خدا هم هر چه داشت به امام داد .

دیگر امتیازی که خدا وند به امام حسین (ع) داده که ویژه ایشان است و هیچکس در این امتیازات شریک او نیست عدم حرمت تربت امام علیه السلام جهت شفاست .

ایشان در این راستا افزودند : از بدو تولد سفارش شده که کام بچه ها را با تربت سید الشهدا بردارند.

اولین آشنایی انسان با تربت سید الشهدا کام برداشتن او از بدو تولد با تربت است . بعد از اینکه همین بچه بزرگ شد مُهری که میخواهد سر بر سجده بگذارد و ذکر خدا بگوید مستحب است که مُهر و تربت سید الشهدا باشد چون تربت سیدالشهدا دل را روشن بلکه تا هفت طبقه زمین را نورانی می کند سپس بیان داشتند مستحب است تسیبح شما هم تربت سید الشهدا باشد زیرا تا زمانی که تربت سید الشهدا در دست انسان است  حتی ذکر هم نگوئید ثواب ذکر برا یش نوشته می شود .  .

مدیرکل زندانهای استان در ادامه بیان ویژگی های انحصاری امام حسین علیه السلام فرمودند:

مهمانخانه خصوصی خداوند در صحرای عرفات است . خداوند در آنجا مهمان دعوت کرده از اقصی نقاط دنیا و در این مهمانخانه خصوصی ، انبیاء و اولیاء همه می آیند . پذیرایی خداوند در صحرای عرفات بخشش گناهان است . مثل روزی که از مادر متولد شده او را پاک می گرداند . در این مهمانخانه خداوند می فرماید می خواهی با من حرف بزنی با دعای عرفه حسینم (ع) با من حرف بزن . همچنین  روایت داریم خداوند قبل از اینکه عنایت به مهمانهای خودش بکند اول عنایت به زائرین قبر امام حسین (ع) می کند ، بعد به زائرین خودش . قدر خودتان را بدانید امشب در مجلس روضه امام حسین (ع) نشسته اید .  در مفاتیح دو نوع زیارت داریم ، زیارت از راه دور و زیارت از راه نزدیک . – یکی با پا ی ظاهر و یکی باپای دل . اگر نتوانستیم با پای ظاهری بیاییم آقا جان از راه دور باپای دلمان زائرت شده ایم .

ایشان سپس به اتصال قلوب حاضرین به درگاه امام با ذکر مصیبت توبه وحضور حر به لشکر امام علیه السلام وقبول توبه وی از سوی امام حسین علیه السلام پرداخته وفضای معنوی خاصی ایجاد نمودند.

در این مراسم که قسمتی از ضریح مقدس حضرت رقیه سلام الله علیها جهت تبرک واتصال قلوب زندانیان و آرزومندان به زیارت این بارگاه مقدس در مجتمع فرهنگی شهدای مدافع حرم اردوگاه انتقال داده شده بود ، کلیه مددجویان وعاشقان این بانوی باعظمت مشرف به زیارت گردیده وخواستار برآورده شدن حاجات از این سه ساله مشکل گشای درگاه الهی شدند.

در ادامه مراسم مداح اهل بیت علیهم السلام حاج مهدی اردستانی در مصیبت شهادت امام حسین علیه السلام و دختر خردسالش حضرت رقیه علیها السلام به مداحی و سینه زنی پرداختند .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*