برگزاری مراسم هفته قرآنی و عترت در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم، در راستای اجرای برنامه های هفته قرآن و عترت مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین تهامی مدیر کل ، آقای نظری ریاست اداره فرهنگی و تربیتی ، آقای قربانی ریاست اردوگاه و مسئولین، روحانیون و جمعی از مددجویان در مجتمع فرهنگی برگزار گردید .

در این مراسم  از حجت الاسلام کریمی  حافظ کل قرآن وگروه نمایش موسسه کربلایی کاظم و حجت الاسلام نجفی نیا قاری برجسته استانی جهت برگزاری مراسم دعوت بعمل آمد .

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط احدی از زندانیان اصلاح شده که از زندان آزاد شده ، آغاز سپس نامبرده در خصوص تاسی به قرآن و عترت در مسیر صحیح زندگی وخاطرات دوران حبس از جمله گرایش به آموزه های قرآنی،   همچنین  زندانیان را  به تهذیب نفس و شرکت در کلاسهای فرهنگی و گرایش به قرآن و ائمه معصومین سفارش کرد .

در ادامه مراسم حجت الاسلام نجفی نیا باصوت زیبا و دلنشین به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداختند . سپس حجت الاسلام کریمی  در خصوص خصوصیات کربلایی کاظم اظهار داشتند : معجزه ای که در زمان ما اتفاق افتاد و در آن واحد همان قرآنی که در شب قدر بر پیامبر نازل شد بر سینه یک فرد بی سواد کشاورز در سال ۱۳۲۷ هجری شمسی کربلایی کاظم نازل شد .حافظ شدن کربلایی کاظم معجزه ای است که اگر کسی در مسیر حق و در مسیر خدا قدم بردارد و در امورات به خدا توکل کند خداوند به او لطف می کند  .در ادامه سخنان جریان چگونگی حافظ شدن او را بیان داشتند و در خصوص ویژگیهای اخلاقی او چند مورد را گفتند : ۱-عبد صالح خدا بود ۲-مقید به حلال و حرام ۳-اهل سخاوت بود ۴-اهل ریا نبود و کسی از او سئوال نمی کرد جواب نمی دادو..

در ادامه گروه تئاتر ماجرای حکایت حضرت دانیال نبی  علیه السلام را که خداوند اورا در پنج مرحله امتحان کرده بود به زبان ساده و گویا به نمایش گذاشتند .

در حاشیه مراسم مدیر کل زندانهای استان در معیت قربانی ، حجت الاسلام صارمی مسئول فرهنگی اردوگاه و حاضرین از غرفه های قرآنی که شامل  معرفی شخصیتها و نابغه های قرآنی – مشاوره مذهبی – نرم افزار قرآنی  بازدید نمودند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*