برگزاری کارگاه مهارتهای زندگی ویژه سربازان وظیفه در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ، در راستای  کاهش آسیب های  دوران خدمت  پرسنل وظیفه کارگاه مهارتهای زندگی  با حضور حجت الاسلام صفایی معاون سلامت اصلاح و تربیت ، ماشی فرمانده یگان حفاظت و قربانی سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و مسئولین قسمتهای مختلف وسربازان وظیفه در نماز خانه یگان  افتتاح گردید .

دراین مراسم ابتدا قربانی سرپرست اردوگاه ضمن عرض خیر مقدم وتشکر از حضور مسئولین ، این کارگاه با توجه به  تاکید مدیر کل زندانهای استان مبنی بر ارتقای شخصیت سربازان وظیفه برگزار می گردد که  هدف از اجرای  آن آموزش مهارتهای اساسی به سربازان ،کسب مهارتهای  مقابله با استرس و کاهش آسیب در محیط زندان بیان نمودند و ر رشد وبالندگی آنان در در زندگی و ارتباطاعات اجتماعی  و  همچنین بالا بردن آستانه تحمل و رویارویی با مشکلات محیط زندان ، مثمر ثمر  دانستند .

در ادامه حجت الاسلام صفایی ضمن تشکر از سرپرست اردوگاه و فرماندهی یگان حفاظت جهت برگزاری این کارگاه ، در خصوص شخصیت ، هویت انسانی  و اینکه   برای انسان بن بست معنایی ندارد انسان موجودی است که هیچ وقت پایان ندارد .  ایجاد شبهه رادر دوران جوانی  امری مختل دانسته  که باعث ایجاد شبهه اعتقادی و از بین بردن مذهب می شود که جهت رفع این موارد با طرح سئوال  از علمای مذهبی  در زمینه های دینی و تشکیل چنین کارگاه آموزشی سعی در بر طرف نمودن آن  ،چه در دوران خدمت سربازی و پس از آن  ، خیلی مهم و اساسی بیان نمودند .

پس از آن حسینی روانشناس اردوگاه هدف ار برگزاری این کارگاه را آموزش مهارتهای زندگی در راستای واکسینه کردن افراد در برابر ناملایمات زندگی عنوان نمودند . و اظهار داشتند در جوامع امروزی که افراد تحت تاثیر بمباران مسائل و اتفاقات استرس زا هستند باید راهکار جلوگیری از آسیب بیشتر را آموزش ببینند بنا براین آموزش مهارتهای زندگی می توان افراد را در برابر هجوم آسیب ها قوی به به نحوی واکسینه نمود تا در تمام مراحل زندگی راه حل مقابله با مسائل را یاد بگیرند .

در پایان سرهنگ ماشی  تشکیل کارگاه مهارتهای زندگی  با حضور روانشناس اردوگاه را گامی مهمی  جهت محکم کردن پایه های زندگی اجتماعی و ایجاد راهکارهای مناسب جهت برخوردبا حوادث و پیشآمدهای مختلف برشمردند  واز قربانی سرپرست اردوگاه و سرهنگ مرادی  جهت برگزاری کارگاه مهارتهای زندگی تقدیر و تشکر نمودند . همچنین به تعدادی از سربازانی که موفق به اخذ گواهینامه و کسب نمره برتر شوند مرخصی تشویقی اعطا خواهد شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*