برگزاری گارگاه آموزشی ویژه کارآموزان قضایی در زندان قم

طی برنامه ریزی انجام شده تعداد ۳۴ نفر از کارآموزان قضایی استان قم در زندان قم حضور یافته و ضمن شرکت در کارگاه آموزشی از قسمتهای مختلف زندان بازدید نموده و از نزدیک با فرایندها و فعالیت های زندان قم آشنا شدند.

در این کارگاه آموزشی فهیمی مدیر زندان قم به تشریح اهداف و سیاست های نوین و همسوی قوه قضاییه و سازمان زندان ها خصوصا در مقوله حبس زدایی و زندان زدایی پرداختند.

فهیمی افزود قضات لازم است جهت کاهش جمعیت و تراکم کیفری زندان ها و مقابله با بحران تورم جمعیت کیفری از اعمال بی حد و حصر و افراطی مجازات زندان خودداری نموده و از ورود بی رویه متهمین تحت قرار, مجرمین اتفاقی ,غیرعمدی و جرایم کم اهمیت پرهیز نمایند.

در این کارگاه سعی گردید کارآموزان محترم با اثرات زیانبار حبس محوری و آسیب های حبس که متوجه فرد,خانواده و جامعه میشود آشنا شده و نگرش صحیح,منطقی و متعادلی نسبت به اعمال مجازات حبس پیدا نمایند.

فهیمی خطاب به قضات آینده دستگاه قضا عنوان نمود انتظار میرود قضات محترم حضور پررنگ و مستمر در زندان داشته باشندتا با شناخت بهتر وضعیت زندان و زندانیان بتوانند تصمیمات اثرگذار و مثبت بهتری اتخاذ نمایند.برای تامین قرارهای وثیقه و کفالت تسهیل بیشتری قائل گردند تا از ورود کوتاه مدت و نه چندان ضروری متهمین به زندان جلوگیری گردد.

همچنین ایشان افزودند به هر اندازه دستگاه قضا و قضات محترم با اهداف والای سازمان زندان ها که همانا اصلاح و تربیت مجرمین است همسو و همنواتر باشند و در ارایه تسهیلات و تخفیفات و…به این مهم توجه نمایند قطعا موفقیت های بیشتری در مسیر اصلاح و تربیت زندانیان حاصل خواهد گردید.

در پایان این کارگاه آموزشی گزیده ای از فرمایشات مقام معظم رهبری که در دیدار مسئولان قضایی کشورعنوان شده بود مورد تاکید وقرائت قرار گرفت:

“این گرایش که امروزه در قوه قضاییه برای زندان زدایی وجود دارد بسیار نقطه مثبت و خوبی است. البته بدون تردید کار بایستی با نظم و ترتیب ,انضباط و با فکر درست و برنامه ریزی انجام گیرد لکن جهت درست همین جهت است”.

پس از برگزاری کارگاه آموزشی کارآموزان قضایی از قسمتهای مختلف زندان از جمله واحد روان درمانی ,بند قرآنی ,کارگاه های اشتغال وبرنامه های فرهنگی زندان بازدید نمودند و در جریان اقدامات و برنامه های زندان قرار گرفتند.

2

3

4

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*