تشکیل شورای فرق در اداره کل زندانهای استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قم : جلسه شورای فرق باهماهنگی حجت الاسلام بنیادی سرپرست معاونت سلامت اصلاح وتربیت و باحضور حجت الاسلام جلیلی مسئول فرق معاونت تبلیغ حوزهای علمیه قم وبامشارکت رؤسای توابع و مسئولین فرهنگی ستادی وتوابع  و روحانیون مبلغ در زنداهای استان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.   در بخش آغازین جلسه  ، بنیادی سرپرست معاونت سلامت واصلاح تربیت اداره کل ضمن خیرمقدم وتشکراز اقدامات انجام گرفته در زندانهای تابعه درخصوص شناسایی نحله های انحرافی افزود: فرقه و فرقه‌گرایی یکی از معضلاتی است که طی سال‌های اخیر در کشور ما در حال رشد و گسترش بوده است. فرقه‌ها، گروه‌هایی هستند که با فاصله گرفتن از اعتقادات رایج و مرسوم در یک جامعه به تدریج به انزوا کشیده می‌شوند و ماهیت خویش را در جدایی از جامعه تعریف می‌کنند. پدیده فرقه‌های انحرافی ، به عنوان آفتی مهم فرا روی نظام اسلامی است که نیازمند بازپژوهی و آسیب‌شناسی عمیق و همه جانبه و گسترده است و جا دارد چهره‌ها و نهادهای فرهنگی با روش‌های علمی و آماری به تبیین زوایای مختلف آن همت گمارند.

وی خاطر نشان کرد : جریانهای انحرافی بیشتردر قم که پایگاه فقاهت جهان اسلام هست مشغول به تبلیغ علیه نظام واسلام هستنندبه همین جهت لازم دونستیم با دعوت از حجت الاسلام جلیلی ،کارگروه شورای فرق را جهت شناسایی آسیب ها احتمالی  نحله های انحرافی برجامعه هدف:  زندانیان ، کارکنان ، سربازان وظیفه  موردبررسی قرار دهیم.

بنیادی بیان داشتنند  تشکیل شورای فرق در زندانهای استان  قم به عنوان یک طرح ابتکاری  در دستور کار قرار گرفته تا در حوزه آموزش مسائل اعتقادی  و شناسایی فرقه های نوپدیدو انحرافات اعتقادی بصورت مستمرو پیوسته  برای جامعه هدف : زندانیان ، سربازان وظیفه و کارکنان با استفاده ازظرفیت اساتید خبره  شروع به فعالیت نماید.

حجت الاسلام جلیلی مسئول فرق معاونت تبلیغی حوزهای علمیه  افزود: حوزه فعالیتهای فرق ونحله های انحرافی بسیارگسترده و گروهایی به عمد خود را از جمعی وسیع و اصلی و یا سلسله اندیشه‌ها و باورهایی خاص، جدا ساخته‌اند. در این معنا، فرقه در برابر «سازمان دینی » قرار میگیرد. لذا همه ما مکلیفیم با تمام توان وظرفیت در این راستا به عنوان یک وظیفه شرعی وارد عمل شویم

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*