تلاش برای جذب حداکثری مشارکت های مردمی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد زندانهای قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان به همراه اعضای ستاد دیه استان به منظور هر چه بهتر برگزار شدن جشن گلریزان وآزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد وهمکاری دستگاههای اجرایی جلسه ای در محل استانداری قم با حضور استاندار برگزار گردید در این جلسه  استاندار قم با اشاره به اهمیت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کاهش آسیب های اجتماعی اعتبارات دولتی برای رفع این مشکل را محدود دانست و اظهار کرد: مشارکت مردم برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بایستی جلب شود.

دکتر بهرام سرمست استاندار قم ، با اشاره به آثار و برکات امور خیریه در جامعه، اظهار کرد: باید برای فرهنگ سازی در انجام امور خیر همچون آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اهتمام ویژه تری صورت پذیرد .

استاندار قم با بیان اینکه آزادی یک زندانی جرائم غیرعمد، آزادی و رفع گرفتاری از خانواده ها و جامعه را در پی خواهد داشت ، تصریح کرد: بازگشت زندانیان جرائم غیر عمد به کانون خانواده و جامعه، آثار فرهنگی بسزا و انتفاع اجتماعی خواهد داشت.

سرمست نقش خیرین و فعالان اقتصادی را در کمک به زندانیان جرائم غیرعمد مهم دانست و گفت: خیرین می توانند با گردهمایی و جمع بندی برنامه های خود برای کمک به این زندانیان در این زمینه نقش آفرینی کنند.

وی همچنین به اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات در راستای کمک به زندانیان و مراسم گلریزان برای آزادی آنها اشاره کرد و ادامه داد: دستگاههای دولتی همکاری لازم را صورت دهند و مدیران نیز از محل صرفه جویی بخشنامه ممنوعیت برنامه های افطاری و سایر اعتبارات در جهت آزادی زندانیان کمک کنند.

در این جلسه حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان با ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان گفت: در حال حاضر ۱۵۶ نفر تحت عنوان جرائم غیر عمد در ندامتگاه به سر میبرند که بدهی آنها ۲ هزار میلیارد ریال می باشد، همچنین طی یک سال گذشته خیرین و مردم نوع دوست مبلغ ۱۲ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری کردند که با مبلغ آورده زندانیان و بخشش شاکیان، بدهی ۱۵۴ میلیارد ریالی ۲۹۷ نفر زندانی پرداخت و این افراد آزاد شدند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*