حجت الاسلام و المسلمین خلیلی، رئیس کل دادگستری استان در جلسه شورای قضایی استان: مسئولین قضایی و زندان مشکلات زندان و زندانیان را به¬صورت مستمر بررسی و پیگیری نمایند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،جلسه شورای قضایی استان با حضور اعضاء در محل زندان مرکزی قم تشکیل شد. قبل از برگزاری جلسه، اعضای شورای قضایی استان در بدو ورود به زندان با اهدای شاخه گل به مقام شامخ شهدای مدافع حرم احترام گذارده و سپس واحد پذیرش و تشخیص زندان افتتاح گردید. مدیر کل زندان­های استان اهداف ایجادی این واحد را در مرحله اول شناسایی و تشخیص تخصص­ها و استعدادها، مشکلات جسمی و روانی، وضعیت فرهنگی و تربیتی و وضعیت قضایی و اجتماعی زندانی در بدو ورود به زندان بیان داشته و توجیه حقوق و تکالیف زندانی، معرفی تشکیلات زندان و همچنین ارائه آموزش­های اولیه برشمردند.

پس از افتتاح این واحد، اعضای شورای قضایی استان در معیت رئیس کل دادگستری استان از مراحل انجام فعالیت آن بازدید نموده و با توضیحات و راهنمایی­های مدیرکل زندان اعضا در جریان اقدامات و فعالیت­های بند روان­درمانی و همچنین واحد قرآنی قرار گرفتند. رئیس کل دادگستری استان در جریان بازدید از واحدهای مذکور، با زندانیان صحبت نموده و مشکلات آنان را جویا و دستورات قضایی لازم را صادر نمودند.

پس از پایان بازدیدها، جلسه شورای قضایی با تلاوت آیاتی چند از کلام‌ا… مجید شروع شد.  جعفری معاون قضایی و برنامه­ریزی دادگستری استان و دبیر جلسه بعد از خیر مقدم و گرامی­داشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت­ا.. دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره)، فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله­العالی) که در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه ایراد فرموده بودند و همچنین بخشی از سخنان ریاست قوه قضائیه که در همایش سراسری هفته قوه قضائیه بیان شده بود، ارائه نمودند.

در پایان، دبیر جلسه مختصری از عملکرد مجموعه قضایی استان در رابطه با پیشبرد «دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان­ها» ارائه و آن­را مطلوب ارزیابی نمودند.

در ادامه مدیرکل زندان­های استان ضمن تشکر از حضور شورای قضایی استان در زندان مرکزی، گزارشی از عملکرد زندان ارائه و پیشرفت­های حاصله را بیان نموده و موفقیت­های زندان را مرهون کمک و راهنمایی مسئولین قضایی استان دانستند. حجت الاسلام  تهامی در ادامه مشکلات زندان و زندانیان را بیان و رفع حداکثری آن­ها را منوط به ایجاد بسترهای اشتغال، همکاری بیش از پیش مسئولین قضایی و… دانستند. سپس سایر اعضا نظرات و سئوالات خود را در خصوص گزارش­ عملکردی و مشکلات طرح شده بیان و اقدامات عملکردی واحدهای متبوع خویش را در خصوص «دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان­ها» و سایر مسائل مرتبط ارائه نمودند.

در ادامه حجت­ السلام و المسلمین خلیلی، از تبیین مناسب مسائل توسط مدیرکل اداره زندان تشکر و اقدامات انجام شده در زندان را مطلوب ارزیابی نموده و خواستار استمرار این­گونه فعالیت­ها شدند. ایشان ادامه دادند که بایستی مسئولین قضایی و زندان مشکلات زندان و زندانیان را به­صورت مستمر پیگیری نموده و با طرح در جلسات تخصصی در خصوص هریک از آنان تصمیم­گیری و اقدام نمایند.

شایان ذکر است در پایان جلسه رئیس کل دادگستری استان با اهدای لوح از عملکرد مطلوب حجت الاسلام تهامی مدیر کل اداره کل زندان­ها ، تقدیر نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*