حجت الاسلام بنیادی سرپرست معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای استان قم : پرستاری یعنی آمیختن طبابت جسم با طبابت روح واز این جهت یک هنر است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قم : مراسم بزرگداشت روز پرستار با حضور حجت الاسلام بنیادی سرپرست معاونت سلامت،اصلاح و تربیت زندانهای استان ، خانم دکتر اورسجی ریاست بهداشت و درمان ، صالحی معاون اصلاح و تربیت زندان قربانی ریاست اردوگاه و حرفه آموزی،وجمعی از پرستاران و کارکنان بهداشت و درمان زندانهای استان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی برگزار گردید .

دربخش آغازین این جلسه حجت الاسلام بنیادی ضمن تبریک به مناسبت روز پرستار و عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی وهمرزمان شهیدش با اشاره به  جایگاه و مقام پرستار اظهار داشتند : شغل پرستاری وپرستاران الگو،در صدر اسلام تاکنون مورد تکریم وتحسین دین مبین اسلام بوده از جمله حضرت زهرا سلام الله علیها در جنگ احد و تعداد بیش از بیست نفر از زنان مسلمان پرستار ، ام سلمه همسر حضرت رسول صلوات الله علیها در جنگ خیبر و حضرت زینب سلام الله علیها در عاشورا را بعنوان پرستاران نمونه عالم می توان نام برد.

ایشان در توصیف شغل پرستاری بیان داشتند : پرستاری یعنی آمیختن طبابت جسم با طبابت روح واز این جهت یک هنر است . وی بااشاره به سختی وصعوبت شغل پرستاران در زندان و مهم بودن این حرفه مقدس افزود:اخلاص واحساس مسئولیت در حین انجام وظیفه بر ثواب و اجر معنوی فعل پرستاران می افزاید .

گفتنی است در  پایان این جلسه با اهدای لوح سپاس ازپرستاران ساعی تجلیل شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*