حجت الاسلام تهامی: با تمرکز ومداخله در ابعاد مختلف شخصیت کودکان و نوجوانان بایستی از بزهکاری مجدد و مزمن شدن جرم در آنها جلوگیری نماییم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم، حجت الاسلام و المسلمین تهامی مدیر کل زندانهای استان در نشستی صمیمی و دوستانه با مددجویان کانون اصلاح و تربیت دیدار و به سوالاتشان پاسخ دادند.

در این دیدار که با همراهی معاونین و مسئولین اداره کل زندانهای استان و مسئولین کانون اصلاح و تربیت  انجام پذیرفت  در ابتدای  جلسه مدیرکل زندانهای استان با استماع صحبت های مددجویان  پاسخ و راهنمایی های لازم را به آنان ارایه نمودند .

حجت الاسلام  والمسلمین تهامی بعد از شنیدن سخن حاضرین به ایراد سخنرانی کوتاهی پرداختند و تاکید داشتند که انسان باید از گذشته خود درس بگیرد و گذشته را سرلوحه کار خود قرار بدهد و همیشه در پی جبران اشتباهات و گناهان خود باشد. ایشان افزودند:یکی از عوامل موفق نبودن هر انسانی  تنبلی در انجام وظایف و کارهایش است که این خود باعث گمراهی و ایجاد مشکلات است.

مدیر کل زندانهای استان خطاب به مددجویان دلایل گرفتارشدن در زندان  را اینگونه بیان کرد که: آنها یا دوست خوبی نداشتند یا در محیط خوبی تربیت نشده اند و از تربیت کافی پدر و مادر بهره نبرده اند  و برای رفع نیازهای اولیه خود مرتکب جرم شده اند .

ایشان در ادامه افزودند:خطای اول را می شود نادیده گرفت اما خطای دوم و سوم از روی آگاهی و علم است. گناه و جرم از کم شروع می شود اما پله پله به جرمهای جدید و تازه ای می رسد که این خود غفلت آشکار است و انسان دچار زیان و ضرر اخروی و دنیوی می شود.

ایشان به خطاب به مددجویان گفتند: در تمامی ابعاد از شما حمایت  خواهیم کرد و متقابلا از نوجوانان تقاضا نمود که تصمیم واقعی برای جبران اشتباهات خود بگیرند  واینکه  برای خود دلسوزی کنند و ازفرصتهای موجود استفاده کنند تا بتوانند زمینه زندگی سعادتمندانه پس از آزادی برای خود فراهم کنند.

این دیدار صمیمانه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به پایان رسید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*