خواجه راهرو مدیر کل دفتر برنامه ریزی واشتغال سازمان زندانها : زندانهای قم تبدیل به کارگاههای کار و فعالیت گردیده است لذا مهمترین وظیفه ما حمایت ازافزایش اشتغال مددجویان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ، احمد خواجه راهرو مدیرکل دفتر برنامه ریزی اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به همراه  کارشناسان این حوزه، با حضورحجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان و  مسئولین زندانهای استان قم از مجموعه کانون اصلاح و تربیت ،زندان قم واردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی قم ومجتمع شهید لاجوردی قم  بازدید کردند.

راهرو مدیر کل دفتر برنامه ریزی اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در ابتدا از مجموعه اماکن پشتیبانی کانون  که شامل آشپزخانه ، نانوایی و انبار می باشد بازدید نمودند و از طریق توضیحات مبسوط مدیرکل زندانهای استان در جریان روند پخت انواع غذاهای عادی و رژیمی ویژه بیماران و پخت نان و زندانیان شاغل در این بخش قرار گرفتند.

در ادامه بازدید مددجویان کانون اصلاح و تربیت با اجرای سرود از حضور مدیرکل اشتغال و حرفه آموزی سازمان استقبال نمودند . بازدید از اماکن ورزشی ، خوابگاهی ، کلاسهای آموزشی و فنی و حرفه ای و همچنین کارگاه فنرسازی ادامه یافت . خواجه راهرو در جریان بازدید  از تلاشهای ارزنده مسئولین استان قم  در امر مهم اصلاح و تربیت و همچنین مهیا نمودن عرصه کار و فعالیت و فضایی بسیار منحصر به فرد تقدیر وتشکر نمودند. ایشان افزودند مشاغل مناسبی از جمله کارگاه فنرسازی که آموزش آن ساده و مطلوب نوجوانان میباشد در کانون تشکیل شده است که نیازمند توسعه و حمایت میباشد و بایستی سعی گردد مددجویان پس از آزادی نیز مورد حمایت قرار گیرند .

در ادامه مدیر کل دفتربرنامه ریزی اشتغال وحرفه آموزی سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان قم  ابتدا پس از فاتحه به روح پرفتوح شهدای هشت سال دفاع مقدس و اجرای گروه سرود توسط مددجویان ، از  بخش های مختلف زندان از جمله واحد فنی و حرفه ای مستقر در زندان ، کارگاههای صنایع دستی ، خیاطی و نمایشگاه آثار و تولیدات هنری مددجویان و … مدرسه قرآنی و بند در حال ساخت و دوره پذیرش و آگاه سازی بازدید نموده و از نزدیک در جریان امورات قرار گرفتند.

در ادامه اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی قم مورد بازدید قرار گرفت. میهمانان در ابتدای بازدید از اردوگاه از محل در حال احداث قرنطینه جدید بازدید و پس از آن  در بند دانا حضور یافته و با تعدادی از زندانیان بصورت چهره به چهره صحبت و از فعالیت های شغلی مددجویان در کنار مباحث درمانی ترک اعتیاد مطلع گردیدند. در ادامه خواجه راهرو  مرکز جدیدالاحداث آموزش فنی و حرفه ای مستقر در اردوگاه را افتتاح نمودند. سوله های کارگاهی و محل جدید استقرار کارگاه قالی بافی اردوگاه سرجمع در فضای مسقف بیش از ده هزار متر مربع و با استقرار مشاغل مختلف صنعتی و خدماتی مورد بازدید قرار گرفت.

پس از بازدید های میدانی نشستی با حضور خواجه راهرو و حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان و مسئولین ستادی اداره کل و اردوگاه برگزار گردید ، تهامی مدیر کل زندانهای استان گزارش مبسوط و جامعی از فعالیت های حرفه آموزی و  راه اندازی کارگاههای مختلف و نحوه تعاملات و میزان اشتغال زندانیان و آثار و برکات اشتغال در آرامش و امنیت زندانها و ارتقا سلامت و همچنین اثر گذاری پس از آزادی از حبس بیان نمودند و گفتند بنا داشتیم اردوگاه را به معنای واقعی  ، به محل کار درمانی برای صددر صد محکومین حائز شرایط تبدیل کنیم که می توانیم بگوییم با برنامه زمانبندی و اقدامات انجام شده اینکار عملیاتی گردیده است.

در پایان دکتر خواجه راهرو ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال زندانهای قم اظهار نمودند که پیش از بازدید واقعا تصور و انتظار مشاهده چنین ظرفیت بالای کارگاهی که میتوان آن را شهرک کارگاهی نامید را نداشتم و فکر نمی کردم در قم چنین ظرفیتی به وجود آمده باشد. خداوند باریتعالی را شاکرم که شاهد پویایی مجموعه های قم هستم و از زحمات ارزشمند مدیریت خدوم و همه همکاران عرصه کار و فعالیت در قم تشکر می نمایم. ایشان اظهار نمودند ما هم در ستاد سازمان هر آنچه در توان داشته باشیم از آن دریغ نخواهیم کرد از خداوند متعال برای عزیزان توفیق روزافزون مسئلت می نماییم».

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*