دادستان کل کشوردر مراسم تودیع ومعارفه دادستان قم: انصافا در زندانهای قم زحمات خوبی کشیده شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه تودیع ومعارفه دادستان قم گفت: یکی از وظایف دادستان نظارت بر زندان و زندانیان است، دادستان باید در این خصوص همکاری خوبی با سازمان زندان‌ها داشته باشد، چون معتقدیم که حرمت زندانی باید حفظ شود و این کار هم با نظارت بر زندان‌ها میسر است.

دادستان کل کشور عنوان نمود: مطلب دیگر بحث جلوگیری از بازداشت‌های غیر لازم است؛ باید از صدور قرار بازداشت یا قرار‌های منتهی به بازداشت، حداقل استفاده را کرد و آثار اجتماعی و خانوادگی بازداشت شدن افراد را در نظر بگیریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه  گفت: موضوع دیگر این است که همه باید تلاش کنند تا زندانیان پس از آزاد شدن بازاجتماعی شده باشند، بنده در ابتدای سفر خود به قم بازدیدی از زندان قم داشتم که انصافا زحمات خوبی کشیده شده است.

دادستان کل کشور اظهار کرد: مهمترین کاری که باید انجام شود باز اجتماعی کردن محکومین است؛ یعنی افرادی که در زندان هستند انسان‌هایی هستند که یک زمانی دچار لغزش و مرتکب جرم شده‌اند و ما باید کاری کنیم که این زندانیان وقتی پس از آزادی وارد جامعه می‌شوند دیگر مرتکب جرم نشوند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*