دردیدار مدیرکل زندانهای قم با آیت الله العظمی علوی گرگانی عنوان فرمودند:اقدامات وبرنامه های بسیار خوب زندانها برای زندانیان قابل تقدیر است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم،.حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندان های استان قم به همراه رؤسای ستادی وزندانها  و روحانیون مبلغ در زندان های استان قم فرمودند :امروز شاهد این هستیم  به حمد الله در زندانهای ایران اقدامات وبرنامه های  بسیار خوبی در ارتباط با زندانیان  انجام می شود که قابل تقدیر است .

معظم له برفرهنگ سازی برای کاهش جرم در جامعه تأکید کردند و اظهارداشتند: اگر در مورد جرم اطلاع رسانی وروشن سازی واتمام حجت  شود، مردم گرفتار زندان و حبس نمی شوند.

ایشان افزودند: کسانی که در زندان ها به هر دلیلی قرار گرفتند، لازم است با فرهنگ سازی و بیان معارف دینی آنها را به جامعه برگرداند و این برگشتن طوری باشد که دیگر نخواهند به زندان برگردند.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی بابیان اینکه باید کاری کرد اسم زندان، از زندانی ها برداشته شود، افزودند: بعضی افراد ممکن به خاطر مشکلات مالی وارد زندان شده باشند و اگر پخش شود که فلان آدم وارد زندان شده، آبروی او برود، به همین دلیل لازم است ندامت گاهایی برای افراد با شخصیت در نظر گرفته شود تا مدیون آبروی آنها نشویم.

معظم له بیان داشتند: از دیگر اقداماتی که می توان در ارتباط با زندانی ها انجام داد، تربیت و مواظبت از رفتار آنها است. انتظار این است زندانیان طوری تربیت شوند وقتی وارد جامعه شدند دیگربه طرف جرم و فساد نروند.

معظم له تأکید کردند: باید سعی کرد زندان ها تبدیل به مدرسه انسان سازی و ارائه مسائل تربیتی شود. اگر این گونه فعالیت کردیم، مطمئن باشیم که درست هدف گذاری و برای اصلاح جامعه قدم برداشیم.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین تهامی، مدیرکل امور زندان های استان قم  ضمن ارائه گزارش  ازفعالیتهای  زندانهای استان بر اصلاح زندانیان با بکار گیری مبلغین وبازگشت شرافت مندانه مددجویان به جامعه وخانواده  در زندانها تأکید کرد.

مدیر کل زندانها افزود: در همین راستا فعالیتهایی مانند حضور تمام وقت مبلغان در زندان، اقامه نماز جماعت، برگزاری مناسبت های تبلیغی با حضور مبلغان و… انجام می گردد.

حجت الاسلام والمسلمین تهامی با بیان اینکه درحال حاضر ۳۵ مبلغ روحانی تمام وقت در زندانها مشغول فعالیتهای امور تربیتی وقرآنی هستندوشروع کار زندانیان با تلاوت قرآن کریم می باشد وتلاوت قرآن کریم در تمامی بندها به صورت گروهی وفردی تلاوت می گردد وهمچنین از شخصیتهای برتر حوزوی در مناسبتهای مذهبی برای سخنرانیها مددجویان استتفاده می گردد .

تهامی در ادامه به فعالیتهای بند قرآنی اشاره نمود ودر آن حفظ قرائت ،تجوید وآموزش وتربیت مربی در رشته های قرآنی برنامه های روزانه با قرآن به صورت فعال برگزار می گردد .

مدیر کل زندانها بر اشتغال وحرفه آموزی زندانیان اشاره نمود که به صورت فعال می باشد وزندانیان واجد شرایط به صورت زندان باز وبسته در محیط کارگاهی به فعالیت می پردازند

حجت الاسلام تهامی از دیگر اقداماتی که تا کنون برای زندانیها انجام گرفته در موضوع تحصیل بوده است ومقرر شد هر زندانی درهرمقطعی باشد بتواند به تحصیلات خود حتی در مقطع دانشگاه ادامه دهد.

وی با اشاره به برنامه حمایتی از زندانیان افزود:این حمایت ها در مورد خانواده زندانیان که توسط انجمن حمایت از زندانیان  زندانیان آزادشده که توسط مرکز مراقبت بعد ازخروج بعد وبخش دیگر ستاددیه که رسیدگی به زندانیان جرائم غیرعمد  دیه با استفاده از خیرین صورت می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین تهامی اظهار داشت: امسال قرار است این برنامه با موضوع تحت عنوان گلریزان با حضور علما و خیرین باشکوه تر از گذشته برگزار شود.

در پایان مدیر کل زندانها به کتابخوانهای زندان اشاره نمود وبیان داشت اگر چه کتابهای متعدد در زندانها داریم اما نیازمند هستیم که کتابهای بیشتری در ابعاد مختلف داشته باشیم

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*