دعوت مدیر کل زندانهای قم ازمردم مومن وخدا جو برای انفاق وشرکت درمراسم گلریزان

مدیرکل زندان های قم  در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه  در آستانه برگزاری جشن گلریزان گفت: در ماه مبارک رمضان مراسم جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان برگزار می ‌شود تا با کمک‌ های مردم نیکوکار تعدادی از این زندانیان آزاد شوند و به آغوش خانواده ها بازگردند.

در این سخنرانی مدیر کل زندانها  ، با دعوت از مردم برای شرکت در سنت حسنه گلریزان افزود: ماه مبارک رمضان، ماه بخشش و احسان است و در سال های گذشته برگزاری این جشن آزادی بسیاری از زندانیان شد.
وی یکی از عبادت ها در ماه مبارک رمضان را انفاق دانست و گفت: مردم مومن و خداجو می توانند این انفاق را با شرکت در مراسم گلریزان انجام دهند.

وی اعلام کرد: در دهه مبارک فجر سال گذشته و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، یک سوم جمعیت زندانیان قم شامل عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی برای بخشش یا تخفیف در مجازات خود شدند.
مدیر کل زندانها  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که زندانبانی اسلامی یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است، گفت: بزرگ ترین تفاوت این نوع از زندانبانی با زندانبانی‌ های دیگر در جهان؛ نگاه به زندان، زندانی، زندانبان و مجازات است.

حجت الاسلام تهامی : در نظام جمهوری اسلامی، زندان از شهربانی منفک و سازمانی به نام سازمان زندان ها و اقدام های تامینی و تربیتی تشکیل شد؛ یعنی ماموریت این سازمان انجام اقدام های تامینی و تربیتی است.
وی ادامه داد: در زندان ها؛ شرایط سوادآموزی، تحصیل، آموزش قرآن کریم، اشتغال و برگزاری اقامه نماز جماعت فراهم شده است و امروز نیز تعدادی از مددجویان زندان قم در نماز جمعه حضور یافته اند.
مدیرکل زندان های قم با بیان این که امروز نگاه به زندانی نگاه توام با کرامت است، خاطرنشان کرد: زندانبان ها باید مجهز به علوم روانشناسی و مددکاری و دارای تحصیلات بالا باشند و در همین راستا رشته علوم زندانبانی در دانشگاه ها ایجاد شده است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*