دوره های آموزش مباحث حقوقی پزشکی قانونی ویژه پزشکان زندانهای استان قم برگزار میشود

طی جلسه ای که سید علی تهامی مدیرکل زندانهای استان در معیت بنیادی معاونت سلامت ، اصلاح وتربیت و خانم دکتر اورسجی رئیس اداره بهداشت درمان با دکتر حمید صدیقی آخا مدیرکل پزشکی قانونی استان داشتند بررسی مشکلات و موانع خدمات پزشکی در زندانهای استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

تهامی با تشکر از تعاملات سازنده پزشکی قانونی استان با اشاره به کمبود نیروی انسانی جهت پوشش اعزام زندانیان بیماربه پزشکی قانونی و جوابگو نبودن منابع مالی جهت پرداخت هزینه های درمانی مددجویان افزود: نیازمند یاری تمامی نهادهای متولی خصوصا مسئول محترم پزشکی قانونی هستیم .

تهامی در ادامه با پیشنهاد طرح تشکیل انجمن خیرین بهداشت درمان و استفاده از ظرفیت پزشکان خدا جوی و معاد باور افزود : میخواهیم که خیرین حوزه سلامت در تمامی ابعاد به مدد اداره کل زندانها بشتابند.

در حاشیه این دیدار خانم دکتر اورسجی با بیان اینکه از تشکیل جلسات این چنینی خاطره خوشی داریم و الحمدالله نتایج خوبی حاصل شده از جمله ویزیت اولیه مددجویان در زندانهای استان که هم از نظر هزینه رضایت بخش  و هم بار اعزام کم شده شایسته تقدیر است  اما یه سری مشکلات سد راه پزشکان زندانهاست از جمله : موانع قضایی جهت اعزام زندانیان و برخورد های سختگیرانه کارشناسان کمیسون های رسیدگی به قصورات پزشکی قدرت ریسک را از پزشکان زندان سلب نموده امیدواریم که در این حوزه ها چاره اندیشی شود .

در پایان دکتر صدیقی آخا مدیرکل پزشک قانونی استان با بیان اینکه تلاشمون اینه که باری که بر دوش شماهاست کمتربشه و خود را جدای از شماها نمیدانیم افزود : اگر مشکلی در فرآیندهاست باید اصلاح بشود و جهت مواجه نشدن با سختگیری های اعضای کمیسیون های رسیدگی به قصورات پزشکی  آشنایی با وظایف قانونی و مباحث حقوقی  پزشکان شاعل در زندان به عنوان یک ضرورت نیازمند برگزاری دورهای آموزشی ایست که ما آمادگی داریم با اعزام متخصصان فن کلاسهای لازم رابرگزار نماییم .

وی در پاسخ به موانع قضایی جهت اعزام افزود: پزشکی قانونی در حقیقت کارشناس قاضی است و هرجا اجازه قضایی نباشد اجازه ورود نداریم .

وی در ادامه نسبت به تشکیل انجمن خیرین بهداشت و سلامت استقبال نمود در این زمینه قول همکاری و مساعدت دادند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*