سومین شب عزاداری سالار شهیدان در بازداشتگاه قم

سومین شب عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور حجت الاسلام سید علی تهامی مدیر کل، معاونین، رؤسای زندانها و مسئولین بازداشتگاه و با استقبال مددجویان عزادار در بازداشتگاه عمومی استان برگزار شد.

شروع مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا و قرائت زیارت عاشورا برگزار گردید.

در ادامه حجت الاسلام تهامی در سخنانی ضمن ارج نهادن به مقام و شخصیت امام حسین و یاران با وفایش در سخنانی به تشریح واقعه عاشورا و شخصیت آن امام معصوم (ع) گفت: دلاوری و بی باکی برای مقابله با دشمن و نهراسیدن از خطرها و اقدام های دشوار یکی از مهم ترین ملکات اخلاقی است که در حسین بن علی علیه السلام و یاران شهیدش و آزادگان اهل بیت علیهم السلام جلوه گر بود.

وی افزود: یکی از این افتخارات تربت امام حسین (ع) است که خداوند در آن شفا قرار داده است و در حالی که خوردن خاک حرام است، خوردن تربت سید الشهدا (ع) حرام که نیست هیچ، مستحب هم هست و خداوند در آن شفا قرار داده است.

حجت الاسلام تهامی: خدا دو مهمانی دارد، یک مهمانی عمومی دارد که آن ماه مبارک رمضان است و دیگری مهمانی خصوصی که حج است، خدا دعوت نامه خصوصی می دهد و حالا در مهمانی خصوصی خدا می خواهی با خدا صحبت کنی؛ آیا با زبان ابراهیم صحبت می کنید؟ با زبان اسماعیل؟ با زبان آدم؟ با زبان نوح؟ فقط با زبان امام حسین (ع) و خواندن دعای عرفه. مهمانی برای خدا؛ پذیرائی برای خدا. خدا می خواهد عنایت کند ولی می‌گوید اول به زائرین امام حسین(ع) عنایت  می کنم بعد به زائرین خانه خودم.

در ادامه مداح اهل بیت (ع) با ذکر مصائب و مناقب آن حضرت و عزاداران با نوحه خوانی و سینه زنی مراسم را به پایان رساندند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*