عرض حضوری مدیریت و مسئولین واحدهای مختلف زندان قم به منظور توسعه و تکریم حقوق شهروندی زندانیان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،رضایی مدیر زندان قم درجمع ۳۰۰نفره ی مددجویان بندسه درمجتمع فرهنگی بیان داشتند : به منظور توسعه و تکریم حقوق شهروندی زندانیان و فراهم نمودن بستر مناسب برای بازگشت سعادتمندانه به یک زندگی سالم اجتماعی و تسهیل در امر زندان زدایی، گام نخست آگاهی مددجویان از حقوق وتکالیف خود می باشد. وی بابیان اینکه  همه ما درمقابل هم تکالیفی بر عهد داریم لذا پایبندی واحترام به قوانین ونظامات دولتی ، رعایت حقوقی که به موجب قانون برای ما به رسمیت شناخته شده و همه وهمه جزء تکالیف ما به شمار می روند و در مقابل هر یک از ما از حقوق خاصی نیز برخورداریم .

ایشان خاطر نشان کرد : درصورتی که ما بطور دقیق از حقوق واقعی خود مطلع باشیم و نیز چنانچه با احترام به روح و مفاد قوانین به تکالیفی که بر عهده داریم با دیدی مسئولانه نگاه کنیم به طور حتم کرامت انسانی و حقوق شهروندی مراعات میگردد.

درپایان رضایی با اشار ه به تکالیف زندانیان درقبال زندان و رعایت دستورالعمل اجرایی سازمان زندانها افزود: همه مددجویان مکلف به حسن رفتار وسلوک بایکدیگر وملزم به مراعات نظامات دولتی ، دستورات و تکالیف زندان می باشند واعطاء هرگونه تسهیلات برای مددجویان را منوط به پایبندی به فرائض دینی ، شرکت در برنامه های فرهنگی ، هنری ، ورزشی ، بالاخص ورزش صبحگاهی وحضور فعال در کارگاه های اشتغال وحرفه آموزی عنوان نمودند. گفتنی است : در این نشست که با حضور مدیر زندان ،مسئول حفاظت ، رئیس اندرزگاه، مسئول اجرای احکام ، مسئول واحد مددکاری ، مسئول واحد بهداشت ودرمان ، تشکیل گردید به مشکلات قضایی ، بهداشتی ، درمانی ومددکاری مددجویان رسیدگی شد.  

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*