عطر پرچم و قدوم خدام حرم مطهر امام رضا (ع) در زندان قم

به گزارش روابط عمومی زندانهای قم،  همزمان با دهه کرامت خدام حرم مطهر امام رضا علیه السلام ،حامل پرچم متبرک آستان قدس رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشیدوارد زندان قم شدند. با ورود پرچم متبرک  حرم امام رضا علیه السلام  فضای زندان آکنده از عطر و بوی حرم رضوی گردید.  در این مراسم ابتدا پرچم مطهر با استقبال  مسئولین  و تشریفات نظامی و با احترام کارکنان وارد زندان گردید .در مجتمع فرهنگی  مددجویان  که مشتاقانه جهت رویت و زیارت پرچم مطهر بی صبری می کردند با ورود پرچم حال و هوای خاص و وصف ناپذیری در بین حاضرین به وجود آمد . خادمین حرم  با فضاسازی  شبیه  سازی ورودی حرم مطهر  با خواندن دعای مخصوص امام رضا علیه السلام شور و حال و نمادینی را به وجود آوردند .

سپس خادمین حرم مطهر پرچم  متبرک  را جهت زیارت و بوسیدن  از نزدیک بین  حاضرین و مددجویان  گرداندند و همزمان نمک  هدیه و شکلات نذری متبرک شده  در حرم  امام رضا در بین زندانیان حاضر تو زیع گردید.    همچنین  یکی از خادمین حرم مطهر به مداحی و سرود خوانی با نوای یا امام رضا یا امام رضا  یا مولا به صورت گروهی  زمزمه کردند .

در ادامه خطیب مجلس حجه الاسلام فلاحی  در خصوص فضیلت زیارت امام رضا علیه السلام و الگو قرار دادن سبک و سیره زندگی آن امام همام در زندگی فردی و اجتماعی ،  همچنین  در خصوص زیان زبان در زندگی روزمره و استفاده درست زبان در متقین سخنانی را ایراد نمودند .  در پایان مراسم به تعداد  پنج نفر از کارکنان زندانهای استان  نشان  حرم امام رضا علیه السلام متبرک به سنگ حرم و هدایایی از طرف خادمین آن حضرت تقدیم گردید .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*