مدیر کل زندانهای قم ،با تدابیر انجام شده ظرف دوماه آینده کلیه زندانهای استان فاقد زندانی کف خواب خواهد بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان در ششمین جلسه شورای اداری که با حضور مسئولین ستادی وروسای زندانها برگزار گردید  از تلاشها و زحمات بی وقفه کارکنان که در بخش های مختلف اهتمام وجدیت دارند قدردانی نموده و از اقدامات سازنده قربانی رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و نطنزی سرپرست بنیاد تعاون استان در حوزه ایجاد اشتغال تشکر نمودند.

حجت الاسلام تهامی عنوان نمود در اجرای سیاست های سازمانی،عمل به رهنمودهای ریاست سازمان زندانهای کشور برابرتدابیر در نظر گرفته شده ونیز فضاهای ایجاد شده، اداره کل زندانهای استان موفق گردیده آمار زندانیان کف خواب در اندرزگاه نسوان وکانون اصلاح وتربیت قم را به صفر رسانده وانشاالله در راستای منویات ریاست قوه قضائیه به ویژه بهره برداری از ظرفیت های دستورالعمل ساماندهی زندانیان وکاهش جمعیت کیفری زندانها وبرنامه ریزی های پیش بینی شده تا دوماه آینده کلیه زندانهای استان فاقد کف خواب خواهند شد .

مدیر کل زندانهای استان در زمینه راه اندازی طرح بنددانا در اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی اظهار نمودند این طرح به تایید ستاد مرکزی موادمخدر کشور رسیده و دکتر مومنی تقاضای توسعه آن در سطح کشوررا خواستار شده اند.

  در ادامه مدیر کل زندانها به راه اندازی  بند توجیه و آگاه سازی  که در زندان قم در حال ساخت و ساز است به افتتاح آن حداکثر ظرف ۱۵ روز تاکید نمودند.

حجت الاسلام تهامی گفت : در چهار سال اخیر اداره کل زندانهای استان رتبه اول کشوری در حوزه آمار را داشته که شایسته است در ثبت سامانه ها و اطلاعات بالاخص آرشیو اسناد الکترونیک و سامانه های درمان و دارو، فرهنگی، مددکاری و بازدید قضات اهتمام و جدیدت بیشتری به عمل آید.

 

گفتنی است در این جلسه  احمدی معاون اداری ومالی اداره کل زندانهای استان گزارشی ارائه  وعنوان نمودند طی روال جلسات گذشته احدی از روسای زندان به شرح حالی از ساخت و سازها در سه ماهه اخیر بپردازند.

در ادامه قربانی رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی، عنوان نمودند که اردوگاه حرفه آموزی با تلاش همه همکاران ، مسئولین اداره کل و روسای توابع ،و همت مضاعف مدیر کل زندان ها، اقدامات شاخصی در این خصوص صورت پذیرفته است که اهم آن؛ استفاده از اماکن بلااستفاده با احتساب سوله ها که چیزی بیش از ۶۰۰۰ متر به بهره برداری رسیده و الحمدالله اکنون در اردوگاه یک وجب مکان بلااستفاده وجود ندارد. راه اندازی مجموعه قرنطینه؛ راه اندازی آموزش فنی حرفه ای به همراه تجهیزات نسبتاً در خور توجه به همراه حرفه های مختلف؛ در خصوص تکریم ارباب رجوع راه اندازی سالن ملاقات و اجرای طرح بند دانا، بوده است.

در پایان جلسه نیز به مناسبت هفته نیروی انتظامی از جناب سرهنگ ماشی فرمانده یگان حفاظت اداره کل با اهدای لوح تقدیر قدردانی گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*