مدیر کل زندانهای قم: اردوگاه اشتغال و حرفه‌آموزی استان قم با اشتغال صددرصدی در حال فعالیت بوده ودر کشور نمونه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین تهامی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم که در مجتمع رفاهی فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در زندان‌ها بسیار موفق و قابل‌توجه است.

مدیرکل زندانها برگزاری امتحانات مهارتی در زندان را یکی از اقدامات مثبت در جهت مهارت‌آموزی دانست و افزود: یک هزار ۷۳۰ نفر در زندان‌ها تحت آموزش‌های مهارت‌آموزی قرارگرفته که ۷۸۰ نفر  مشغول به کار بوده و حقوق دریافت می‌کنند.

حجت الاسلام تهامی ادامه داد: یک هزار و ۵۰ نفر دیگر نیز دربند انتظار منتظر فراهم شدن شرایط مناسب برای اشتغال‌زایی بوده و در صورت فراهم شرایط امکان وارد کارشده و حقوق دریافت می‌کنند.

حجت الاسلام تهامی : مهارت‌آموزی را بهترین روش برای تربیت و اصلاح افراد در زندان اعلام و بیان کرد: موضوع اشتغال‌زایی زندانیان به‌صورت جدی در استان قم در حال پیگیری بوده و کارفرمایان بعد از آزادی زندانیان از آن‌ها حمایت‌های لازم را انجام می‌دهند.

مدیرکل زندان‌های استان قم بازگشت شرافتمندانه به جامعه را یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها خواند و بیان کرد: استان قم به‌عنوان نخستین استانی که اردوگاه اشتغال و حرفه‌آموزی آن با اشتغال صددرصدی در حال فعالیت بوده  در کشور نمونه است.

تهامی ادامه داد: انتظار ما ادامه همکاری باکیفیت بیشتر با انتصاب مدیرکل فنی حرفه ای  جدید با اداره زندان‌ها بوده و امیدواریم بتوانیم بامهارت آموزی زندانیان از بازگشت آن‌ها به زندان جلوگیری کنیم.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*