مراسم بزرگداشت سردارشهید قاسم سلیمانی در محل کانون اصلاح و تربیت قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم  ، مراسم باشکوهی در  سوگ سردارشهید قاسم سلیمانی  و همراهان شهیدش در محل نمازخانه کانون اصلاح و تربیت برگزارشد.

این مراسم باشکوه  که باحضور ریاست کانون  اصلاح و تربیت و دیگرمسئولین برگزارشد ،با تلاوت آیاتی ازکلام الله مجید آغاز  و سپس مداح اهل بیت حاج احمد رفیعی به ذکرمصیبت اباعبدالله و یارانش پرداخت و بااشاره به مظلویت سردار شهید قاسم سلیمانی و نحوه شهادت این سردار دلاور و سرباز ولایت که جان خود را در طبق اخلاص گذاشت و برای دفاع از ناموس و خاک این کشور به جبهه های جنگ رفت و در پایان نیز غریبانه به شهادت رسید.

 در ادامه  جانباز دفاع مقدس حاج رضا بهمنی حیدر آبادی به سخنرانی و خاطرات هشت ساله جنگ تحمیلی پرداخت،و به مددجویان نوجوان تاکید کرد که هیچ موقع از شکست ها ناامید نشوید و از موفقیتها تجربه کسب کنید.

بهمنی حیدرآبادی با نقل خاطرات شیرین و روزهای سخت دفاع مقدس،این نکته را یادآور شد که برای  رسیدن این انقلاب به این نقطه از امنیت وآرامش ،بسیاری از نوجوانان و جوانان انقلابی  چه در دوران طاغوت و چه در دوران جنگ تحمیلی ،شکنجه و شهید شدند.

وی در ادامه افزود:در زمان طاغوت شان و منزلت ایران و ایرانی توسط دولت آمریکا و شاهنشاهی محمدرضا پهلوی حفظ نمی شد و بااشاره به قانون کاپیتولاسیون و حق توحش توسط دولت آمریکا ،مردم مظلوم ایران از حقوق اولیه شهروندی نیز برخوردار نمی شدند،اما بعد ازانقلاب و جنگ تحمیلی ،سرداران دلاور از قیبل شهید سپهبد قاسم سلیمانی حق  تمام ملت ایران را در جنگ باداعش و هزاران کیلومتر دور از وطن  گرفت.

این مراسم بااقامه نماز جماعت و تلاوت یک صفحه از قرآن کریم جهت شادی روح شهیدان علی الخصوص سردار شهید قاسم سلیمانی به پایان رسید.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*