مراسم جشن دهه مبارک فجر با حضور مدیر کل زندانهای استان

به گزارش روابط عمومی اداره  کل زندانهای قم،مراسم جشن باشکوهی به مناسبت گرامیداشت  دهه مبارک فجر با حضور حجت الاسلام تهامی  مدیر کل زندانهای استان و مسئولین زندان در مجتمع فرهنگی زندان قم  برگزار گردید .

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع گردید سپس گروه سرود زندان یک قطعه شعر با موضوع ایثار و همدلی  توسط مددجویان با آهنگ دلنشین اجرا نمودند .

در ادامه سخنران جلسه  حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانها ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارک فجر وعرض تسلیت ایام سوگواری دهه فاطمیه  درخصوص  دهه فجر بیان نمودند :

بررسی تفسیر آیه  قرآن و لقد ارسلنا موسی و…    خداوند  متعال می­فرماید:  ما دو ماموریت به  پیغمبران (حضرت موسی)  دادیم  : اول اینکه  پیغمبر  قوم خود را از جهالت و تاریکی رهایی بخشند و آنها را به سوی نور هدایت کنند .مأموریت دوم  ایام الهی را به قوم خود یادآوری کنند .اولاً ما میدانیم تمام مکان ها و سیستم ها به اذن خداست ولی در یک جاهایی این زمان و مکان را به خدای تبارک و تعالی نسبت دادند گفتند ایام الله   روزهای خدا – بیت الله یعنی بیت خدا    شما را دعوت میکنیم به مهمانی خدا ما مگر به غیر از روزی خدا از چه کسی روزی می­گیریم  .

حجت الاسلام تهامی گفت : ایام الله یعنی تجلی روزهای خداوند است  . ایام الله را در روایت ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان عج. روز قیامت و رجعت گفتند در روایت ماست  اما نظر مفسران در این مورد این بوده ایام الله هر زمانی که به دلیل شایستگی و لیاقت قومی ملتی مردمی مورد رحمت و نعمت خداوند قرار گرفته باشند گویند یوم است با اینکه مردمی به اثرگناه و نافرمانی   دچار غضب الهی شدند این هم میتواند ایام الله باشد و بعضی از مفسرین گفتند در دو مورد ممکن است در یک اتفاق هم مورد رحمت قرار گیرند و هم  مورد دیگر مورد غضب خداوند قرار بگیرند  . بعضی از مردم مفسرین فرمودند که ایام الله را چنین تفسیر کردند که هرروزی که  قومی،  طایفه­ا بر اساس شایستگی سر نوشت   مردم عوض شده است  توانستند پیروز باشند  .

اگر ۱۲ فروردین را امام ایام الله نامیدند چون آن روز بود که مردم در پای صندوق های رأی حاضر شدند و سرنوشت خود را تعیین کردند   این خونها ثمر داد به هر تعبیری که هر خونهایی که چه به معنای نعمت چه به معنای نابودی کفر و ستم و چه به  معنای لیاقت و شایستگی مردم حاکم شدن حکومت اسلامی میتواند ایام الله باشد .   .   امروز سالگرد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است رجزخوانیهای دشمنان اسلام که هر روزی یک رجز می­خوانند اینها را اصلاً نمی­شنوند و نمی­خواهند بشنوند چون باور ما این است که اگر استکبار جهانی می­توانست از این روزنه بلکه از روزی که عامل آنها محمد رضا پهلوی در ایران بود عامل آمریکا بود ارتش داشتند قدرت داشتند و از آن طرف دنیا آورده می­کشتند و ما می­توانیم و می­خواهیم آن کار را بکنیم و هرکاری که توانستند کردند ولی به آبروی زهرای اطهر که شما شیفتگان زهرای اطهر هستید همۀ امکانات خود را بسیج کردند ولی ناکام ماند  .

مدیر کل زندانها رمز حل  تمام مشکلات را  توسل به ائمه معصومین و خواندن دعای توسل دانست .

در ادامه حجت الاسلام تهامی بیان نمودند با همکاری و مساعدت مسئولین قضایی  به مناسبت ایام دهه فجر امتیازاتی  به زندانیانی که منع قانونی نداشته  رأی باز، اشتغال، پایان حبس  اعطا می گردد .

در پایان در مصیبت بانوی اسلام حضرت زهرا سلام الله علیها ذکر مصیبت پرداختند .

ادامه مراسم الیاسی مدیر مدرسه هنرستان کار و دانش راه و تربیت گزارش اجمالی از فعالیتهای آموزشی از نهضت سواد آموزی تا اخذ دیپلم ارائه نمودند . سپس به  تعداد دو نفر از مددجویانی که موفق به اخذ دیپلم در زندان شده بودند توسط مدیر کل و مسئولین زندان مدرک دیپلم و جایزه اهدا شد .

پس ز آن اجرای تئاتر شاد و کمدی توسط  گروه تئاتر میقات هنر یک قطعه طنز به نام پسران اجرا نمودند که شور شعف خاصی بین حاضرین به وجود آورد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*