مراسم جشن گلریزان جرائم غیر عمد زندانیان نیازمند قم برگزار گردید

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ، سومین جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد شامگاه یکشنبه به صورت زنده پخش شبکه سیمای استان  برگزار شد.

در این مراسم که مسئولین استانی سرمست استاندار قم  ،حجت الاسلام خلیلی رئیس دادگستری کل استان ،جعفری معاون قضایی وبرنامه ریزی دادگستری کل ،سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار قم، حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندان‌های استان قم،  ، حجت الاسلام فرحزاد استاد حوزه علمیه، جلالی رئیس شورای شهر قم وجمع زیادی از مسئولین ومدیران استان وخیرین قم در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم  حجت‌الاسلام والمسلمین  حبیب‌الله فرحزاد اظهار داشت: نماز ستون دین است و در این موضوع شکی وجود ندارد.

وی با اشاره به اهمیت نماز در اسلام افزود: فاصله بین کفر و ایمان نماز است و اگر کسی از نماز فاصله بگیرد سقوط کرده است.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: حدود ۱۰۰ آیه درباره نماز است، قرآن کریم برترین کتاب است و درباره کار خیر حدود ۵۰۰ آیه دارد و تاکید بر انفاق و کار خیر کرده است.

فرحزاد تصریح کرد: ارادت‌هایی که در دنیا وجود دارد لحظه‌ای است و احترامی که وجود دارد برای دنیاست و تمام می‌شود ولی کار خیری که انجام و زندانی آزاد می‌شود همیشه باقی می‌ماند و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اقدام حسنه با اجر عظیم است.

در ادامه سرمست استاندار قم با اشاره به لزوم اشتغال زندانیان آزاد شده از جرائم غیر عمد بر حمایت از آنان جهت بازگشت به فضای جامعه تاکید کرد.

وبا اشاره به آثار و برکات امور خیر در سطح جامعه، اظهار کرد: حرکت در جهت آزاد سازی این زندانیان که مرتکب جرائم غیر عمد شده اند فرهنگی بی بدیل و قابل ستایش است.

استاندار قم با بیان ارزش های معنوی مراسم گلریزان آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، اضافه کرد:‌این امر ضمن آزادی یک فرد و بازگشت او به کانون گرم خانواده و جامعه، سبب افزایش نشاط فردی و اجتماعی می شود.

سرمست با تاکید بر نقش خیرین در حمایت از برگزاری مراسم های گلریزان، تصریح کرد: انتظار جامعه اینست که این افراد در بازگشت به فضای اجتماع در پی شغل مناسب باشند و جهت امرار معاش خانواده کسب رزق حلال را در پیش گیرند.وی همچنین با اشاره به لزوم حمایت از زندانیان آزاد شده برای بازگشت به محیط جامعه، خاطر نشان کرد: مدیریت ارشد استان بستر لازم برای حمایت از اشتغال پایدار این افراد را ایجاد خواهند نمود.

در این مراسم حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای قم ضمن خیر مقدم به مهمانان وارائه گزارش از اقدامات وفعالیتهای ستاد دیه استان   اظهار داشت بسیاری از زندانیان به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه با مبالغ کم در زندان به سر می‌برند.

وی افزود: سال ۹۶ مبلغ بدهی زندانیان جرائم غیرعمد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که با جمع‌آوری ۳۳۷ میلیون تومان کمک‌های مردمی، آورده خیرین و گذشت شاکی تعداد ۶۸ نفر از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان قم تصریح کرد: آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد سال‌های متوالی در سطح کشور انجام می‌شود اما استان قم در دو سال اخیر به این امر اهتمام ویژه‌ دارد.

حجت الاسلام تهامی با اشاره به ضرورت ترویج آزادسازی زندانیان در میان خیرین و مسئولان عنوان کرد: در سال ۹۷ نیز مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پول و تسهیلات توسط خیرین و کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد که با این مقدار، تعداد ۲۹۷ زندانی با میزان بدهی ۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با گذشت شاکی آزاد شدند.

وی با بیان اینکه با آزادسازی زندانیان از فروپاشی ارکان خانواده جلوگیری می‌شود، افزود: مراسم گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد ازجمله دیه، نفقه، ورشکستگی، دادن چک‌های غیر کلاهبرداری و حوادث کارگاهی آزاد می‌شوند.

مدیرکل زندان‌های استان قم با بیان اینکه خیران استان دو برابر سال گذشته برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند گفت: ۱۵۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد واجدالشرایط مراسم گلریزان هستند که به ترتیب زندانیان عائله‌مند، متأهل و مجرد در نوبت قرار می‌گیرند.تهامی خاطرنشان کرد: بخشی از کمک‌ها را شاکیان گذشت کردند و بخشی دیگر توسط آورده زندانیان و بخش دیگر کمک خیران است، امسال گلریزان را از اول ماه مبارک رمضان شروع شد و از اول ماه رمضان خیران کمک کردند و امشب شاهد آزادی برخی زندانیان خواهیم بود.

در ادامه یساقی نایب رئیس ستاد دیه کشور نیز از مردم ومسئولین خیر قم تقدیر وتشکر نمودند

گفتنی است در این مراسم ویژه خیرین و نمایندگان اصناف و نهاد های مختلف استان، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را جهت کمک به آزاد سازی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد استان قم اهدا نمودند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*