مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور مدافع حرم سرهنگ یادگاری در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم،هفته دفاع مقدس که یاد آور صبر و استقامت سربازان دلاور ایران اسلامی است  به همین مناسبت   مراسمی با حضور سرهنگ یادگاری   مدافع حرم  حضرت زینب سلام الله علیها و قربانی ریاست و جمعی از مسئولین اردوگاه  و زندانیان اندرزگاه دو در مجتمع فرهنگی اردوگاه برگزار گردید .

مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز سپس  تئاتر خیابانی  با موضوع  زندگینامه شهید شفیعی یکی از شهدای دفاع مقدس در حضور حاضرین به نمایش گذاشته شد  . در ادامه سرهنگ یادگاری در خصوص خاطرات حضور در جبهه تکفیریها و جنگ با داعش اظهار داشتند :

اینجانب مدتی را اسیر دشمنان تکفیری در سوریه بودم که از لحظه اسارت با مشت و لگد و بدون غذا و لباس از ما پذیرایی شد . اما در اینجا در حد مطلوبی  مسئولین اردوگاه سعی در ایجاد  خدمات و رفاه نسبی، تکریم ارباب و رجوع  جهت کلیه شما عزیزان هستند .

ایشان در خصوص روشهای دشمن جهت ضربه زدن به این نظام اشاره کردو تصریح کردند :

اولین  روش بحث ترور شخصیتها بود . هدف دشمن این بود که سر شاخه های نظام را ازبین ببرد

دومین روش ایجاد جنگ نرم که به تهاجم فرهنگی-شبیخون فرهنگی و ناتو فرهنگی می نامند

سومین روش تروردانشمندان هسته ای است – چهارمین روش از بین رفتن امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم

در خصوص تفاوت جنگ نرم با هشت سال دفاع مقدس بیان داشتند :

در جنگ هشت سال دفاع مقدس خاکریز بود خط شلیک ،خط تیر مشخص بود مرد از نامرد ، حد و مرز مشخص بود . خط مقدم داشت اما در جنگ نرم یا تهاجم فرهنگی حد و مرز ندارد حریم ندارد .بدون اجازه وارد خانه  می شوند مثل ماهواره- فضای مجازی – فساد و فحشا مواد مخدر . چادر کنار می رود اعتقادات ضعیف می شود و خیلی نرم وارد می می شود و متوجه نمی شوی راحت از عقاید و اعتقادات خارج می شوی

هدف اصلی دشمن در هشت سال دفاع مقدس اول براندازی حکومت اسلامی و دوم تجزیه ایران بود

مراقب باشیم مدیون خون شهدا نباشیم پس بیایید با خدامحوری فرهنگ شهادت و شهامت را یاد بگیریم و به آن عمل کنیم .

مهمترین ویژگی مدافعان حرم ، دفاع از حرم اهلبیت بوده است . برای خانمی که در یک چنین روز هایی کاروان اسرا را  سرپرستی و خطبه خوانی می نمود .

به فرمایش مقام معظم رهبری اگر این شهدا و رزمندگان در عراق و سوریه مقاومت نمی کردند ما الان باید در همدان و کرمانشاه شهید می دادیم ، در حالیکه داعش تا ۱۵ کیلومتری مرز ایران پیش آمده بود .

این مقاومت جانانه باعث شده است که دشمن نتواند با ملت ایران با زبان زور سخن بگوید و علیرغم تمام تحریم ها ، این دشمن است که به زانو درآمده و تقاضای مذاکره می کند .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*