نشست مدیر کل زندانهای قم با سربازان جدید الورود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای قم گفت:دوران سربازی شاید یکی از بهترین دوران عمر انسان باشد؛ چراکه آغاز مستقل شدن انسان می‌باشد.

دو سال سربازی و خدمت، یک امر اجباری است و در اختیار ما نیست؛ اما چگونه خدمت کردن دست ماست و ما خودمان چگونه خدمت کردنمان را انتخاب می‌کنیم.

مدیر کل زندانها ادامه داد سربازان را می‌شود به سه دسته تقسیم کرد.

دسته اول سربازانی هستند که خدمت را سکوی پرش قرار می‌دهند. ما سربازی داشتیم که در ابتدای ورود مهارتی درزمینه کامپیوترنداشت اما باتلاش در طول خدمت، کار با کامپیوتر را آموخت و بعد از خدمت، همین مهارت را دنبال کرد و به کسب و کار پرداخت.

دسته دوم سربازانی هستند که بعد از دو سال خدمت، همانطوری می‌روند که آمده بودند. نه بهتر شدند و نه بدتر.

دسته سوم هم سربازانی هستند که متاسفانه پرونده‌ای بر پرونده‌هایشان افزوده می شود مانند سربازی که تحت تاثیر قرار گرفت و مرتکب جرم شد و تا پای اعدام هم پیش رفت.

حجت الاسلام تهامی گفت:خوب است که بعد از اتمام خدمت با سربازان مصاحبه شود که چه تفاوتی کرده اند.

اینکه وضعیت معیشتی سرباز سخت است و یا راهش دور است بهانه‌ای برای ارتکاب جرم نیست؛ چراکه هستند کسانی که وضعیت اقتصادیشان بدتر و یا راهشان دورتر است ولی سالم هستند و سالم می‌‎مانند.

در ادامه مدیر کل زندانها افزود:عمرها به سرعت می‌گذرد و سربازی زود تمام می‌شود. الایام تمر مر السحاب. انسان وقتی در سختی‌ها و مشکلات قرار گرفت باید بداند که این دشواری‌ها گذراست. به بزرگی گفتند: سخت می‌گذرد، چه کنیم؟ فرمود: خودتان جواب خودتان را دادید، «می‌گذرد!»

حجت الاسلام تهامی  شرکت سربازان در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای  در طول خدمت را یک فرصت دانست وعنوان نمود با کسب گواهینامه مربوطه بعد از اتمام سربازی می‌توانند با دریافت وام، کسب و کار برای خود راه بیاندازید.در این مدت، اگر چیزی را می‌دانید و یا مهارتی را دارید به دوستان خود آموزش دهید. زکات العلم نشره. معلم و استاد هم باشید. به عنوان نمونه می‌توانید به همدیگر قرآن یاد بدهید.

در انتخاب دوست و رفیق بسیار دقیق باشید. قبل از خدمت، پدر و مادر بر شما نظارت داشتند و به شما توصیه می‌کردند که با فلانی دوست بشو یا نشو. اما الآن خودتان هستید و باید خودتان انتخابگر باشید. دوست، یک جاذبه مغناطیسی دارد. هم دوست خوب انتخاب کنید و هم دوست خوبی برای دیگران باشید.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*