وداع آخر و اشک ماتم در آئین استقبال از لاله گمنام دفاع مقدس که به ملاقات مددجویان زندانهای قم آمده بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم،پیکر پاک و مطهر شهید گمنام دفاع مقدس  پس از احترامات نظامی بر فراز دستان مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان  درزندان قم،بازداشتگاه قم ،اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی وکانون اصلاح وتربیت قم تشییع شد.

در این مراسم معنوی و روحانی که جمعی از کارکنان زندان قم، پرسنل وظیفه و جمع کثیری از مددجویان حضور داشتند به پیکر پاک و مطهر شهید گمنام ادای احترام و سپس بر فراز دستان عاشقان تشییع و در مجتمع فرهنگی زندان قم ،اردوگاه ،بازداشتگاه وکانون اصلاح وتربیت  با عزاداری و سوگواری در مصائب اهل بیت(علیهم السلام) و این شهید گمنام اشک ماتم ریختند.

حجت الاسلام میری، راوی و سخنران این مراسم معنوی  در زندان قم بیان داشتند: فضای معنوی حاکم بر جلسه، تأثیر بسزایی در روحیه مددجویان دارد و باید جوانان تائب این فرصت را مغتنم بشمرند.

وی افزود: شهادت، بالاترین ارزش و امتیازی است که انسان های ممتاز به آن نائل شده اند و شهدا و جانبازان سند افتخار دینی و ملّی ما هستند که در حقیقت طلایه داران آفتاب و اساتید واقعی اخلاقند.

همچنین حجت الاسلام بیگدلی در بازداشتگاه قم  از فضائل و مناقب امام جعفر صادق(ع) و ویژگی های شهادت و شهید سخنانی را بیان نمودند.در این مراسم قضات و جمعی از پرسنل و سربازان وظیفه اداره کل زندانهای استان قم عاشقان عزادار را همراهی می کردند

گفتنی است در این مراسم که با مداحی و قرائت دعای ندبه همراه بود، نوحه سرایی توسط حاج آقای اشعری از ذاکرین اهل بیت(ع) و همچنین سینه زنی و درد دل مددجویان با شهدای گمنام، فضای معنوی خاصی را به این مراسم باشکوه بخشیده بود.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*